i5 7500 ve GTX 1060 6 GB Darboğaz Sorunu

Rainyday

Kilopat
Yer
Kıbrıs / Girne
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Yaklaşık 2 hafta önce belirttiğim sistemi aldım fakat CPU kullanımım çok fazla. Sizce i5 7500 GTX 1060'a darboğaz mı yapıyor?

Sistemim:

İşlemciIntel Core i5-7500 6MB 3.4Ghz 1151
AnakartAsus B250F ROG Strix Gaming 2133 Mhz 1151p ATX
Bellek2X Corsair 8GB Vengeance Lpx DDR4 2400mhz CL14
Ekran KartıAsus GeForce GTX1060 Dual 6GB 192Bit
Sabit DiskSeagate 1TB 64MB 7200rpm
SSDCorsair 240GB Force LE 560/530 (CSSD-F240GBLEB)
KasaCorsair Carbide 270R Mid-Tower Pencereli Kasa
FanÖnde 1 x 120mm Ledli Fan , Arkada 1 x 120mm Fan
PSUCorsair VS550 550W Güç Kaynağı
[TBODY] [/TBODY]

Fotoğraflar da bazı oyunlarda ki CPU ve GPU değerlerim;

GTA 5 ortalama FPS: 60-90 ultra ayarlarda
Pubg ortalama FPS: 50-90 optimizasyonu kötü olduğu için
R6 ortalama FPS: 80-120 ultra ayarlarda

dying.png gta.jpg pubg.PNG r6+.jpg

Temiz driver kurulumlarını yaptınız mı?
Driverlar güncel. Ben Windows orjinal olmadığı için böyle yüksek CPU kullanımı olduğunu düşünüyorum. Microsoft yazılım koruması platformu hizmeti bazen % 40 bazen de %60 civarı CPU kullanıyor. Bu hizmeti kapattığım da ise Windows' u orjinal yapmamı istiyor. Aşağı da 2 tane CPU kullanımıyla alakalı fotoğraf yükledim.

Dosya Ekleri

• görev y.PNG
    görev y.PNG
    15,2 KB · Görüntüleme: 200
  • görev y boş.PNG
    görev y boş.PNG
    15,3 KB · Görüntüleme: 156
Acaba resimdeki değer GPU'nun tükettiği güç olabilir mi ? Çünkü GPU kullanımı ve tüketilen güç sembolik olarak aynı.
Yok Msi Afterburner dan sadece CPU, GPU, RAM kullanımları ve ısı değerlerini açtım. Yalnız benim ekran ve anakartım Asus Strix acaba MSİ yanlış değer vermiş olabilir mi? Başka bir program var mı böyle görebileceğim?

Yok Msi Afterburner dan sadece CPU, GPU, RAM kullanımları ve ısı değerlerini açtım. Yalnız benim ekran ve anakartım Asus Strix acaba MSİ yanlış değer vermiş olabilir mi? Başka bir program var mı böyle görebileceğim?
Program MSI'ya ait ama yanlış değer göstermez. Benim ekran kartı da Asus'un. Değerlerde bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Ben bir ara "CAM" diye bir program kullanıyordum. Basit ve sade. Tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı