i5 7500 ve GTX 1060 sistem anlık FPS düşmesi

Öncelikle cevap verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.
Isınmadan kaynaklandığını ve format atmam gerektiğini söyleyen arkadaşlar olmuş. Sıcaklık değerlerimi zaten paylaştım ve herhangi bir ısınma problemi yok. Format konusuna gelirsekte format atalı daha 1 ay olmadı, ama yinede çözüm format derseniz atarım.

Darboğazla ne alakası var? CPU kullanımı %68 GPU %99. Nereden çıkardın darboğazı anlamadım.

Ayarları ultra'ya aldığınız zaman ortalama kaç FPS alıyorsunuz? CPU kullanımı en fazla ne kadar oluyor? Bir de oynadığınız çözünürlük nedir?

Ortalama 70 fps alıyorum. Cpu kullanımı en fazla 75-80 oluyor. 1920 x 1080 çözünürlükte oynuyorum.

Ortalama 70 fps alıyorum. Cpu kullanımı en fazla 75-80 oluyor. 1920 x 1080 çözünürlükte oynuyorum.
Eğer 75-80'nin üstüne çıkmıyorsa işlemciden kaynaklı anlık darboğaz da olmuyor o zaman. Eğer bu anlık düşme olduğu zaman yüzde 98-99 civarı olsaydı belki bir ihtimal işlemci diyecektim ama olmuyor demek ki. Bende çözemedim hocam ya. He son bir soru aklıma geldi, oyunlarınızı SSD'ye kurup denediniz mi hiç? Belki kullandığınız HDD'de sıkıntı vardır. Kesin HDD demiyorum bakın sadece deneyin diyorum. Hangi oyunlarda takılma yaşıyorsanız aralarından en düşük boyutlu olanı silip SSD'ye sıfırdan kurun bir deneyim derim. Belli mi olur belki düzelir.

Eğer 75-80'nin üstüne çıkmıyorsa işlemciden kaynaklı anlık darboğaz da olmuyor o zaman. Eğer bu anlık düşme olduğu zaman yüzde 98-99 civarı olsaydı belki bir ihtimal işlemci diyecektim ama olmuyor demek ki. Bende çözemedim hocam ya. He son bir soru aklıma geldi, oyunlarınızı SSD'ye kurup denediniz mi hiç? Belki kullandığınız HDD'de sıkıntı vardır. Kesin HDD demiyorum bakın sadece deneyin diyorum. Hangi oyunlarda takılma yaşıyorsanız aralarından en düşük boyutlu olanı silip SSD'ye sıfırdan kurun bir deneyim derim. Belli mi olur belki düzelir.

Denemiştim hatta oyunu ilk SSD’ye kurmuştum ancak herhangi bir fark olmadı.

Denemiştim hatta oyunu ilk SSD’ye kurmuştum ancak herhangi bir fark olmadı.

15 6500 1070 ekran kartım var pubg sırasında aynı sorunu ben de yaşıyorum özellikle paraşütle aşağı inerken ve ilk yere düştüğün vakit resmen pc ağlıyor. Ben işlemci değiştirmeyi düşünüyorum çünkü ekran kartının verimini alamadığımı düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı