GTX 1060 ve Ryzen 5 1600 Bilgisayar Toplama

Cagr

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Diyetisyen
Technopat sıkça fikirlerine başvurduğum bir siteydi, bazı öneriler doğrultusunda kendimce kuracağım sistemin parçalarını belirledim. Limitim net olmamakla birlikte, limitimin 4000-4100 TL'yi aşmamasını tercih ederim.

Sizin bu noktada önerileriniz var ise öğrenmek isterim.

Sistem:
Anakart: MSI B350 Tomahawk AM4 3200 MHz+ (O.C.)
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AM4
Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6 GB
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8 GB DDR4 2400 MHz
HDD: Seagate Barracuda 3.5" 1 TB Sata 3.0 64 MB Cache 7200Rpm
Kasa: Cooler Master Mastebox Lite 5 600 W 80+ MidT ATX

Monitör:
Acer GN246HL 24" 3D Gaming Monitör (144 Hz)

Üzerinde dönüp dolaşım karar verdiğim sistem bu, bazı sorularım olacak onlar da şöyle:
1- Bu anakart ile RAM uyumu sorunları olabiliyormuş, seçtiğim RAM uygun mudur?
2- Amazon'da şu an Gaming X çok uygun, asıl planım Gaming X+ almaktı arada 500TL oynuyor, bu farka değer mi?
3- Kasa ve PSU'su bu sistem için uygun mudur?
4- Monitör bu sistem için uygun mudur?
5- Anakartta 3200 GHz RAM kullanabilmek için O.C. mi yapılmalı?
6- Ekran kartındaki, işlemcideki ve kasadaki soğutucular yeterli olur mu?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Not: Sisteme SSD eklememe sebebim şu an elimde 500 GB SanDisk Ultra II bulunmasıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Msi'ın sitesinden bakabilirsin.
2 500 tl için değmez.
3 Kesinlikle uyumlu.
4 Kullanılabilir.
5 2400 Mhz Ram önermiyorum.Mutlaka daha yüksek frekanslılar alınmalı.
6 O.C yapmayacaksan gayet yeterli olur.

Benim takıldığım aslında 2. sorun. Amazon.de'de belirttiğin kart 350 Euro civarında, Gaming X + da 400 Euro. Senin yerinde olsam o rakama çıkabilme seçeneğim varsa 440 Euroya Gigabyte GTX 1070 var ona yönelirim. Aradaki performans farkını anlatmama gerek yok ama fiyat konusunda bir 1060 ile 1070 arasında 40 euro fark varsa kaçırılmaz diye düşünüyorum.

Benim takıldığım aslında 2. sorun. Amazon.de'de belirttiğin kart 350 Euro civarında, Gaming X + da 400 Euro. Senin yerinde olsam o rakama çıkabilme seçeneğim varsa 440 Euroya Gigabyte GTX 1070 var ona yönelirim. Aradaki performans farkını anlatmama gerek yok ama fiyat konusunda bir 1060 ile 1070 arasında 40 euro fark varsa kaçırılmaz diye düşünüyorum.
Merhaba,
MSI GTX 1060 Gaming X şu an Amazon.com'da 299 $ ve Türkiye'ye gönderim var. Amazon.de fiyatları daha fazla maalesef.

Merhaba,
MSI GTX 1060 Gaming X şu an Amazon.com'da 299 $ ve Türkiye'ye gönderim var. Amazon.de fiyatları daha fazla maalesef.

Evet şimdi Amazon.com'a baktım 300 USD iyi fiyat ama kargo eklendi ben üye girişi yaptığımda;
Price:$299.71 + $68.21 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey
[TBODY] [/TBODY]

Son dakika ek bir maliyet çıkıp hesaplarını şaşırtmasın diye yazıyorum yanlış anlama.

O ek maliyetle bile .de'ye göre daha iyi, aynı ürün 351 Euro. Ben amazon.com'dan alışveriş yapmadım, bir kaç kişi ek maliyetler çıkabileceğine yönelik geri bildirimler göndermişti bilgin olsun.

Evet şimdi Amazon.com'a baktım 300 USD iyi fiyat ama kargo eklendi ben üye girişi yaptığımda;
Price:$299.71 + $68.21 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey
[TBODY] [/TBODY]
Son dakika ek bir maliyet çıkıp hesaplarını şaşırtmasın diye yazıyorum yanlış anlama.

O ek maliyetle bile .de'ye göre daha iyi, aynı ürün 351 Euro. Ben amazon.com'dan alışveriş yapmadım, bir kaç kişi ek maliyetler çıkabileceğine yönelik geri bildirimler göndermişti bilgin olsun.
Biliyorum, tüm vergiler dahil hesap yaklaşık 1283 TL oluyor burada 350-400 TL oynuyor. 350-400 TL bir ram ya da HDD parası bakılınca. Gaming X+ ile çok büyük farkları yoksa bunu alacağım.

350-400 TL neredeyse bir üst segmente geçirecek kadar bir fark, aynı kart için bu kadar farka inan ki değmez. Bir de Gaming X +'a 480 USD diyor ben mi yanlış görüyorum acaba? Eğer o tutardaysa ve o paraya çıkabiliyosan direk bunu al.
https://www.amazon.com/ZOTAC-GeForc...=UTF8&qid=1505461474&sr=1-3&keywords=gtx+1070

Edit: Ben yanlış bakmışım kusura bakma 340 USD'ymiş. Sen Gaming X ile devam et.

Toplam:3700 TL topladığım yer hepsiburada.com ama orada HDD olmadığı için N11'den P300 aldım.

Alternatif olarak Ryzen R7 1700 alınabilir:

Toplam:4200 TL

Toplam:3700 TL topladığım yer hepsiburada.com ama orada HDD olmadığı için N11'den P300 aldım.

Alternatif olarak Ryzen R7 1700 alınabilir:

Toplam:4200 TL
Öncelikle teşekkür ederim. Ancak örneğin ekran kartının ben 6 GB versiyonunu alacağım. Bir de anakart MSI'ı tek seçme sebebim kırmızı ledleri olması, kasada etkisi olmazsa bu anakart olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı