GTX 1060'ın DX 12'de Performans Düşüklüğü

Daha fazla  
GTX 1060 almak istiyordum fakat DX 12'de yeterli performans verememesinden dolayı aklım RX 480'e kayıyor. Sizce bu durum yeni sürücülerle iyileştirilebilir mi?

Bak kardeşim, yapımcılar gözünü açtı ve artık AMD devri başlıyor. Bu iş sürücülerle filan olmaz. Gtx 1060 alma pişman olursun, gel Rx 480 e yönel. Dx12 ve Vulkan destekli oyunkar gittikçe artıyor. Hatta Doom Vulkan da Rx 480 ile Gtx 1070 arasında 2 fos fark var. O derece önemli bir devir.

Bak kardeşim, yapımcılar gözünü açtı ve artık AMD devri başlıyor. Bu iş sürücülerle filan olmaz. Gtx 1060 alma pişman olursun, gel Rx 480 e yönel. Dx12 ve Vulkan destekli oyunkar gittikçe artıyor. Hatta Doom Vulkan da Rx 480 ile Gtx 1070 arasında 2 fos fark var. O derece önemli bir devir.
Kardeşim doğru söylüyorsun ama benim oynayacağım oyunlar GTA
5, Fallout gibi büyük yapım oyunlar. Bu tarz oyunlar sanırım DX 11 destekli. Eğer alacağım ekran kartı düşük performans verirse almamın bir anlamı yok ;)

Neden sürücüler ile halledilemez ? Bazı oyunlarda GTX 1060 Dx12 de 1-5 fps arası önde bazılarında 1-5 fps arkada. Sürücüler ile performansın artacağına inanıyorum ben.

Neden sürücüler ile halledilemez ? Bazı oyunlarda GTX 1060 Dx12 de 1-5 fps arası önde bazılarında 1-5 fps arkada. Sürücüler ile performansın artacağına inanıyorum ben.

Neden mi çünkü şu anda Ndivia sürücü olarak önde. Bunu kabul ediyırum ama şöyle bir olay var daha rx 480 e adam akıllı güncellemeler gelmedi. Buna rağmen 5fps değil 15fpslerde önde. Bu kartın yapısı firmanın desteğiyle alakalı olduğu için Dx 12 ve Vulkan yapımcıları AMD yi destekliyor. Bu arada mehmet e inanmayın Ndivia fanboyu. Bir yıl sonra aradaki fark azalmaktansa katlanarak artacak. Siz galiba Vulkanı tam anlayamadınız. Doom Vulkan da rx 480 gtx 1070 in 2 fps gerisinde. Rx 490x gtx 1080 i parçalayacak. En basitinden anlatayım: sen tofaşa bmw motoru koy bmw parçaları tak ama o asla bmw olamaz. Artık AMD devri başlıyor derken ciddiyim. Bence VR dan bile önemli bir buluş Vulkan ve temelinde AMD yi destekliyor. Bu yüzden sen gtx 1060 istersen bin tane sürücü yayınla yine olmaz. Bak YouTube a Doom Vulkan yaz videoları teker teker incele Rx 480 OpenGl den Vulkana geçişte %32 performans artışı var üstelik grafiklerde güzelleşiyor OpenGl e göre. Yani daha iyi grafiğe daha iyi performans. Bunun sebebi ise Vulkan Api si işlemciye binen uükü azaltıyor. Yani video çeken ve canlı yayın yapanlar için devrim. Kısaca telden anca bu kadar yazabildim. Yarın pc den detaylıca açıklarım.

AMD optimizasyonlu oyunlarda RX 480 NVİDİA optimizasyonlu oyunlarda GTX1060 öndedir. Bu zaten hep böyle oldu illa AMD böyle NVİDİA böyle deyip taraflı davranmak için fırsat aramamak gerek. İki kartta yeni çıktı ilerleyen zamanlarda sürücü ve oyunlara gelen updatelerle değişiklik olabilir. Teknoloji her gün gelişiyor genel konuşmak yanlış olur.

Neden mi çünkü şu anda Ndivia sürücü olarak önde. Bunu kabul ediyırum ama şöyle bir olay var daha rx 480 e adam akıllı güncellemeler gelmedi. Buna rağmen 5fps değil 15fpslerde önde. Bu kartın yapısı firmanın desteğiyle alakalı olduğu için Dx 12 ve Vulkan yapımcıları AMD yi destekliyor. Bu arada mehmet e inanmayın Ndivia fanboyu. Bir yıl sonra aradaki fark azalmaktansa katlanarak artacak. Siz galiba Vulkanı tam anlayamadınız. Doom Vulkan da rx 480 gtx 1070 in 2 fps gerisinde. Rx 490x gtx 1080 i parçalayacak. En basitinden anlatayım: sen tofaşa bmw motoru koy bmw parçaları tak ama o asla bmw olamaz. Artık AMD devri başlıyor derken ciddiyim. Bence VR dan bile önemli bir buluş Vulkan ve temelinde AMD yi destekliyor. Bu yüzden sen gtx 1060 istersen bin tane sürücü yayınla yine olmaz. Bak YouTube a Doom Vulkan yaz videoları teker teker incele Rx 480 OpenGl den Vulkana geçişte %32 performans artışı var üstelik grafiklerde güzelleşiyor OpenGl e göre. Yani daha iyi grafiğe daha iyi performans. Bunun sebebi ise Vulkan Api si işlemciye binen uükü azaltıyor. Yani video çeken ve canlı yayın yapanlar için devrim. Kısaca telden anca bu kadar yazabildim. Yarın pc den detaylıca açıklarım.
Tamam bana inanmayın NVIDİA fanboyuyum dünyadaki en iyi savunma Mekaniğini gösterdin Sende Çok basit bir amd fanboyusun.
Savunmaların o kadar basit ki savunması şu rx480 e adam akıllı güncelleme gelmedi diyor ama Gtx 1060'ın Rx480 den bile daha yeni çıktığını unutuyor hiç bir kanıt göstermeden aradaki fark dahada açılcak diyor.
Basit amd fanboy :LOL:
Bu arada yayıncılar için devrim arıyorsan ShadowPlay'e bakmanı öneririm

Vulkan devrinin başlamasına daha var. Sadece büyük yapımlar oyunlarını Vulkan destekli çıkarabilirler. Bağımsız yapımcılar,küçük gruplar veya hazır oyun motorlarını kullananlar nasıl Vulkan desteklesin ?

Ayrıca VR dan önemli bir buluş demişsiniz sanırım fanboysunuz. VR ın kullanım alanlarını bir araştırmanızı tavsiye ederim. Vulkan oyunlarda kullanılırken VR hemen hemen her türlü işte kullanılabilecek bir kapasiteye sahip.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı