GTX 1060'ın DX 12'de Performans Düşüklüğü

Kof çıkan "RX 480 GTX 980'i geçecek. RX 480 CF GTX 1080'den daha iyi" propagandasına benziyor bu DX12 ve Vulkan. Şimdi millet sanıyor AMD atak yaptı DX12 ve Vulkan ile DOOM gibi tüm oyunlarda RX 480 70 FPS alırken 100'e çıkacak, Nvidia 5 FPS artacak.

Demek istediğini anlamadım.

Amd crimson ile Oyunlarda Performans artışı, Sistem optimasyonu, performans artışı diyorum. ve yeni çıkan oyunlar icin yeni sürücüler ve iyi optimasyon diyorum...

kısacası nvdia sürücüleri ile arada ki fark kapatıldı. Daha ucuz ve daha iyi ürün diyorum kısacası...

Kof çıkan "RX 480 GTX 980'i geçecek. RX 480 CF GTX 1080'den daha iyi" propagandasına benziyor bu DX12 ve Vulkan. Şimdi millet sanıyor AMD atak yaptı DX12 ve Vulkan ile DOOM gibi tüm oyunlarda RX 480 70 FPS alırken 100'e çıkacak, Nvidia 5 FPS artacak.
AMD'nin DX 12'deki performans artışının sebebi DX 11'de olan CPU Overhead probleminden kurtulması ve çekirdeklerin asenkron çalışabilmesi. Vulkan ise Mantle'nin geliştirilmiş versiyonu olmasından dolayı performans farkı fazla. Yani DX 12'de AMD'nin geri düşeceğini sanmıyorum. Oyunlar hangi üretici ile optimizasyonlu çıkarsa o üreticinin kartı FPS olarak önde olur bunun dışında AMD'nin DX12'de düşük performans vereceğini düşünmüyorum.

AMD'nin DX 12'deki performans artışının sebebi DX 11'de olan CPU Overhead probleminden kurtulması ve çekirdeklerin asenkron çalışabilmesi. Vulkan ise Mantle'nin geliştirilmiş versiyonu olmasından dolayı performans farkı fazla. Yani DX 12'de AMD'nin geri düşeceğini sanmıyorum. Oyunlar hangi üretici ile optimizasyonlu çıkarsa o üreticinin kartı FPS olarak önde olur bunun dışında AMD'nin DX12'de düşük performans vereceğini düşünmüyorum.

Düşük performans vermez zaten AMD. Ama mesela RX 480'in tüm oyunlarda GTX 1070'e yaklaşamaz.

Dx12 oyunlar henüz fazla yaygınlaşmadı sektör halen DX11 oyunların ekmeğini yiyor. Önümüzdeki yıldan itibaren DX12 oyunlar rağbet görürken DX11 oyunlar yavaş yavaş oyun tarihinin tozlu arşivine girecektir. Bu yüzden şimdi alacağın üst seviye kartın DX12 testlerine göre tercih yapmakta fayda var. Nvidia DX12 atılımında F/P açısından AMD'nin gerisinde kaldı yanlız bu açığı kapatıp tekrar öne geçmesi sürpriz olmaz.

Kimse GTX 1070'le yarışır demiyor zaten diyende bu işlerden anlamıyordur. RX 480 Vulkan ve DX 12 konusunda avantajlı sebebini söyledim tekrar söylüyorum DX 11'de olan CPU Overhead probleminden kurtuldular ve DX 12'de çekirdeklerin asenkron çalışmasıda performansı arttırdı, Vulkan ise Mantle'nin geliştirilmiş versiyonu olduğundan AMD'nin daha fazla performans göstermesi normal.

Dx12 oyunlar henüz fazla yaygınlaşmadı sektör halen DX11 oyunların ekmeğini yiyor. Önümüzdeki yıldan itibaren DX12 oyunlar rağbet görürken DX11 oyunlar yavaş yavaş oyun tarihinin tozlu arşivine girecektir. Bu yüzden şimdi alacağın üst seviye kartın DX12 testlerine göre tercih yapmakta fayda var. Nvidia DX12 atılımında F/P açısından AMD'nin gerisinde kaldı yanlız bu açığı kapatıp tekrar öne geçmesi sürpriz olmaz.

Açığı nasıl kapatabilir demek istediğiniz şey sürücülerle falan mı ?

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama ben Technopat'ın GTX 1060 incelmesinde ki DOOM Vulkan kullanılarak yapılan testle RX 480 in DOOM Vulkan testini karşılaştırdığım zaman arada bariz fark var. RX480 100- 130 fps alırken GTX 1060 120- 150 FPS 'leri görüyor. Yanlış bir yere mi bakıyorum?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı