GTX 1070 FPS Düşme Sorunu

NESTER34

Kilopat
Makaleler
2
GTX 1070, i7 7700 ve H170 Pro Gaming anakart kullanıyorum. Önceden i5 vardı sistemimi i7 ile güncelledim. 1080P 60Hz monitör kullanıyorum, sorunuma gelirsek i5 varken 70-80 FPS alıyordum, Battlefield 1 oyununda i7 taktım fırladı 140'lara, aradan 1 hafta geçti yavaş yavaş düştü, şimdi ortalama 90 alıyorum 70'de oluyor bazen fakat tam aksiyonlu sahnelerde yani tankların uçakların bomba bıraktığı oyuncuların yoğun çatıştığı yerde FPS oluyor mu sana 7-10-30 arası bir şey çıldırıyorum. Ekran kartımda en yüksek 90 dereceyi gördüm sonra fark ettim Asus Tweak 2 programında Gaming Mode açık ve sessiz fan ayarında sessiz fan ayarından çıkardım bu sefer en yüksek 88 gördüm kısa sürdü genelde 85 derece çıldırmak üzereyim arkadaşlar takılmalar falan oluyor oyunda AIDA64 programıyla test ediyorum GPU testini bulamadım olmuyor her şeyim güncel aklıma takılan bir diğer şey ise kartıma 1080Ti güncellemesi geldi ondan sonra böyle oldu acaba bu güncelleme yüzünden mi?

Alakası yok kardeşim ne anakartı? Son 1 aydır çalkalanıyor herkes aynı problem ile.
Nvidia güncellemeleri de işe yaramıyor. Windows 10 10586 sürüm problemi olduğunu düşünüyorum.
Bir önce ki sürüm de bu sorunu yaşamadım ama bu sürüm de 5 kez format atmama rağmen düzelmedi.

Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor yardımcı olabilicek var mı? Bu GTX 1070 ekran kartlarında Micron bellek kullanımı yüzünden bellek sorunu varmış ne yapabilirim bunun için bu sorun bilgisayardan soğutuyor beni.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı