GTX 1070 İ7 7700 sistemde CS:GO'da 170 FPS değeri normal mi?

Berk18

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Aklıma takılan bir şey var konu açma gereği duydum bu yüzden bilgili arkadaşlar bir fikir verirse sevinirim. Öncelikle sistem özelliklerimi sıralıyım;

- Intelcore i7 7700 işlemci.
- MSI GTX 1070 Aero ITX 8 GB.
- 8 GB DDR4 RAM CL15.
- SilverStone strider 600W 80+ güç kaynağı.
- Samsung Evo 250GB SSD.

İnternet'te yapılan testlerde GTX 1070'de CS:GO oyununda alınan FPS değerleri 300'lerdeyken benim son ayarlarda aldığım FPS değerleri 170-220 arasında değişiyor. Ekran kartımda herhangi bir overclock işlemi yapılmadı. Ekran kartımın zaten 2 aylık garantisi devam ediyor. Sıcaklıklarda da bir problem görmedim. CPU sıcaklık değeri %70'i geçmiyor. Ekran kartında da bir anormallik görmedim. Sizce sorun nedir ya da her şey normal mi? Yaptığım ayarlar sadece NVIDIA denetim masası'ndan güç yönetimi ve doku süzme ayarı. Bunun haricinde bir şey yapılmadı. Bilgisayardaki tüm sürücüler güncel.

Hocam CS:GO bu tarz durumlarda çok garip davranabilen bir oyun. Ekran kartı bazen CS:GO'yu oyundan saymıyor ve düşük kullanım yüzdelerinde çalışıyor. Görüntü ayarlarınızı, Steam/userdata/730/cfg içeriğindeki video Config dosyanızı, NVIDIA ayarlarınızı paylaşırsanız daha verimli olur. Buna ek olarak 300 FPS alınmış olan testlerdeki görüntü ayarları nedir bunu da belirtirseniz kıyaslama yapmak için çok daha iyi olur.

Ram çift kanal mı hocam?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    169,7 KB · Görüntüleme: 64
  • 2.png
    2.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 67
  • 3.png
    3.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 57
  • 4.png
    4.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 56
Arkadaşlar ayarlarım bu şekilde. 350 400 FPS alan bilgisayarda tek fark i7 6800K ve 16 GB RAM.

Tek, 8 GB takılı.

Hocam öncelikle 8X MSAA'yı 4'e çekin. FPS'inizi çok ciddi şekilde etkiliyordur. Bunun dışında tek slot RAM kullanmanız da FPS'inize CS:GO gibi çok ekstrem değerlere çıkabilen bir oyun için çok ciddi etki etmekte.

RAM'i Dual Channel yaptığınızda FPS'de ciddi artışlar gözlemleyebilirsiniz.

CS:GO ayarlarınızda dizüstü için enerji kullanımını optimize etme ayarı açık olabilir, eğer açıksa onu kapatın.

Windows güç yönetimi modunun yüksek performansta olduğundan emin olun.

Driverlarınızın güncel olduğundan emin olun.

Bunlar dışında aşağıdaki konuya giderek gerekli adımları uygulayın. Bunun da FPS'inize ciddi anlamda katkısı olacaktır.

Arkadaşlar ayarlarım bu şekilde. 350 400 FPS alan bilgisayarda tek fark I7 6800K ve 16GB RAM.

Tek, 8GB takılı.
Hocam aynı RAM'den bir tane daha alıp taktığınızda inanın çok net fps artışı yaşayacağınızı garanti edebilirim. Ben laptop kullanırken biraz düşük fps alıyordum, dual channel yaptığımda inanılmaz fps artışı yaşadım. Tavsiye ederim bu sorununuzu çözeceğine inanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı