GTX 1070 ile Dijital Madencilik

GTX 1070 için Zcash daha mantıklı. Bu makaleye bakabilirsiniz:

Yeni Başlayanlar için Zcash Madenciliği Rehberi - Technopat
Arkadaș da zcash mining yapıyormuș ama ben o kadar kazanamıyorum. Nanopool kullanıyorum ben. Rehberi olan.

Arkadaşlar ben bu konudan okuyup merak ettim. Konuya ilk mesajımdan itibaren araştırmaya başlayıp 18,37'den itibaren zCash isimli bir alt coini flyPool denen bir poolda kazmaya başladım. Telk bir GTX 1070 ile saatde 0,80 ile 0,95 TL arası kazanıyor. Saat 22,55 itibari ile 3 TL 90 kuruş biriktirdim.

Araştırma yaparken bu işi meslek haline getirmiş insanların bulunduğu bir gruba girdim. Gruptaki kişiler ortalama 5-6 kartlı bir sistemin aylık 3000 TL civarı bıraktığını söylediler. Benim kendi gözlemim ile tek bir 1070 bana aylık 600 TL verecek. Elektrik faturası hariç.

Düşük kartlar ile denemek isteyen arkadaşlar hiç bulaşmasın. Bir çok kart ile kombinasyon denemişler özellikle AMD kartlarda tek kart doğru düzgün para bırakmıyormuş. Sistemin yorulduğuna değmezmiş. Bence tek 1070 de yeterli değil. En az 3 kart ile yapmak lazım bu işi.

Ben 1070 ile saatte 0.50 TL kazanıyorum. Siz nasıl 0.80 0.95 TL kazanıyorsunuz?

Bütün bu bilgisayarlar gerçekte ne arıyorlar acaba? Özel sayılar tamam da ne için?
Bitcoin'i değerli kılan şey yatırımsa o halde bu mining olayı tamamen tiyatro. Herkes para kazanmaya odaklanmışken bu kumpanyanın asıl sahiplerinin kaymağı sıyırıp ortadan kaybolmalarını engelleyen nedir? Kendilerini de mi kaptırdı Adamlar? :)
En iyisi bununla ilgili bir konu açayım. :)

Bitcoin nedir? Sanal Paranın Doğuşu - Technopat
Hemen hemen bütün cevaplara ulaştım.
Çok ilginç birşey bu bitcoin.
:)
Delinin biri kuyuya bir taş atmış akabinde güç sahibi uyanık ülkeler, şirketler ve örgütler "gökte ararken, yerde buldum" hesabı işin üzerine çöreklenmişler. Legal ve illegal dünyanın buluştuğu yeni nesil, alabildiğine kullanışlı bir para çeşiti.

Benim tam bir bilgim yok. madenciliği yapıyoruz peki getirisini nasıl hesabımıza aktarıyoruz ? yani ödemeyi nasıl yapıyorlar ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı