GTX 1070 Monitör Önerisi

göktuğ yazar

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Başlıkta belirttiğim ekran kartı için uyumlu bir ekran arıyorum. Online FPS oyunları oynamıyorum. Bütçem en fazla 1500 ancak ne kadar az olursa o kadar iyi.

Bence de 4K monitör tam senlik.

LG 27UD58-B 27" Ultra HD 4K Gaming Monitör Monitör

4K çözünürlükte ve ultra ayarlarda zaten 60 FPS'nin üzerine çıkamazsın. Eğer ayarları kısıp herhangi bir oyunda 60 FPS'nin üzerine çıkarsan; aldığın FPS 100 bile olsa, ekranda 60 FPS görebilirsin.

Ne istediğin önemli! Yüksek kalite düşük performans mı, yüksek performans düşük kalite mi?

Bence de 4K monitör tam senlik.

LG 27UD58-B 27" Ultra HD 4K Gaming Monitör Monitör

4K çözünürlükte ve ultra ayarlarda zaten 60 FPS'nin üzerine çıkamazsın. Eğer ayarları kısıp herhangi bir oyunda 60 FPS'nin üzerine çıkarsan; aldığın FPS 100 bile olsa, ekranda 60 FPS görebilirsin.

Ne istediğin önemli! Yüksek kalite düşük performans mı, yüksek performans düşük kalite mi?

Yani benim aldığım FPS'yi monitörün Hz olarak değeri sınırlıyor demek istiyorsunuz.

60Hz monitör saniyede ekrana 60 kare getirir. Ekran kartı saniyede 100 kare(FPS) çizerse, ekranda 60'tan fazlası görünmez. 60 FPS'de alsan 200 FPS'de alsan, 60Hz monitörde 60 FPS görebilirsin. Olay bu, herhangi bir sorun değil.

Son düzenleme:
60Hz monitör saniyede ekrana 60 kare getirir. Ekran kartı saniyede 100 kare(FPS) çizerse, ekranda 60'tan fazlası görünmez. 60 FPS'de alsan 200 FPS'de alsan, 60Hz monitörde 60 FPS görebilirsin Olay bu, herhangi bir sorun değil.
Şu an monitörlerle ilgili tüm soru işaretleri kalktı gerçekten.:D Yüksek FPS için yüksek Hz değerlerine çıkmalıyım yani, o zaman 4k uygundur bana.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı