GTX 1070 ve i7 6700K Ani FPS Düşmesi

Daha fazla  
  • GTX 1070
  • i7 6700K
  • G.SKİLL 8x2 16 GB 2400 MHz RAM
  • SİLVERSTONE TUNDRA TD03 LİTE
  • CORSAİR VS650 GÜÇ KAYNAĞI
  • 1 TB 7200 RPM HDD
  • 120 GB SANDİSK SSD
  • MSİ Z170 A PRO ANAKART
Evet arkadaşlar sistem bu şekildedir, oyunlarda anlık FPS düşmesi yaşıyorum. FPS düşerken anlık olarak GPU kullanımı da düşüyor ama saniyelik, bunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz ?
Arkadaşlar yardım edecek kimse yokmu ?

Son düzenleme:
Bende'de benzer sorun vardı ama sadece yeni aldığım HDD'de sorun yaşıyordum bu Pc'nin donmasına imkan yok dedim ve sürpriz ile karşılaştım HDD sıkıntılı çıktı . Şuan Cinematikler'de ve oyun içi ara ara kesilip geliyor gibi donuyor. O yüzden sadece depo yapmaya karar verdim.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 94
Hd tuneyi bende yaptım bad sector'de çıkmadı hiç bir sorun çıkmamıştı,acaba oyunlardanmı kaynaklanıyor ? çünkü sistem çok iyi

Her oyun da mi oluyor? MSI afterburner ile oyun ici degerleri paylasmalisiniz. Frekansina kadar gosteri ayarlayin.

Hd tuneyi bende yaptım bad sector'de çıkmadı hiç bir sorun çıkmamıştı,acaba oyunlardanmı kaynaklanıyor ? çünkü sistem çok iyi
1 tane Warning varsa işi bitiriyor.

Her oyun da mi oluyor? MSI afterburner ile oyun ici degerleri paylasmalisiniz. Frekansina kadar gosteri ayarlayin.
Aynen sıcaklıklar normal mi ve her oyunda mı böyle sadece belirli oyunlarda mı ?

ya her oyunda olmuyor rainbow six siegede'de olmuyordu son güncellemeden sonra olmaya başladı.Bu arada en yakın zamanda atıcam MSI afterburneri
Değerlerim bu şekilde ok ile gösterdiğim GPU kullanımı anlık düşüp artıyor.
yardım edebilecek kimse yokmu ?
@Recep Baltaş
Ya anlamıyorum cidden technopatta bu sorunun çözümüne yardım edebilecek kimsemi çıkmaz ?

Dosya Ekleri

• 20180705150908_1.jpg
    20180705150908_1.jpg
    322,7 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı