i7 6700K ve GTX 1070 anlık FPS düşmesi

Daha fazla  
  • GTX 1070
  • i7 6700K
  • G.SKİLL 8x2 16 GB 2400 MHz RAM
  • SİLVERSTONE TUNDRA TD03 LİTE
  • CORSAİR VS650 GÜÇ KAYNAĞI
  • 1 TB 7200 RPM HDD
  • 120 GB SANDİSK SSD
  • MSİ Z170 A PRO ANAKART
Bu sistem ile GPU kullanımı düşmeleri yaşıyorum. MSİ Afterburner yazılımından baktım, sorun ekran kartı kullanımı düşmesi. %99 iken saliselik %60 düşüp çıkıyor.
- HD TUNE ile tarama yapıldı SSD ve HDD için sorun yok.
- Nvidia maximum performans işe yaramadı güç planındaki yüksek performans'ta.
- CCleaner ile kayıt defteri temizliği yapıldı.
- Bios güncel.
- XMP açık kaplı denedim.
- Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak'tım.
En son PC'ye format attım sorun devam ediyor, hiç bir ayar yapmadım yardımcı olurmusunuz ?

Son düzenleme:
Hmm... oyun HDD'de mi SSD'de mi? VS güç kaynakları sorunlu diyorlardı bir de. O da olabilir. Monitör 1080P ise işlemci ağırlıklı oyunlarda darboğaz olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun HDD'de. Kuzenimde başka bir güç kaynağı var, benle aynı takılmaları yaşıyor ve hem de aynı anda. Discord üzerinden konuşan arkadaşlarda da oluyor. Acaba oyundan mı kaynaklı yoksa PC den mi bilemedim.
Rainbow Six Siege oynuyorum en yüksek ayarlda. GPU kullanımı %99 sabit fakat PUBG giriyorum, GPU kullanımı düşmeleri yaşıyorum. Metro serisini oynamıştım onlarda da sorun yoktu. Shadow Of Mordor'da sıkıntı yoktu, Wolfenstein New Colossus'da sorun yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aralar Nvidia kartı kullanan çoğu kişi aynı durumu yaşıyor. Ne zamandır böyle? Önceki sürücüyü deneyebilirsiniz.
Veya ekran kartını güncelleyebilirsiniz.

Ben düşükte oynuyorum GPU kullanımı 70. Fotoğraf atarmısınız dusukte 99 ise.
Yardım edebilecek kimse yokmu kocaman technopatta. :/
@Recep Baltaş
Deliricem bir insan evladı yardımcı olmazmı ya. Satıcam sistemi PS4 PRO alacam allah belasını versin böyle sistemin, git 5000 tl 6000 tl PC'ye para ver soruna bak. Lanet olsun böyle işe.
Ekran kartı: Güncel
Bios: Güncel
XMP: Açık
Windows 10 önceden korsandı gittim orjinal yaptım.
Monitör 60 HZ idi gittik 1800 tl verip 144 hz geçtim.
işlemci ısınıyordur dedim gittim sıvı soğutma aldım.
Format atılacak dediler gittim format attım.
Orjinal oyun dediler orjinal oyun aldık.
Ekran Kartı GTX 980 'di ondada vardı GPU kullanımı düşmesi, iade ettim üzerine 500 TL koyduk GTX 1070 aldık. Fakat Hala GPU kullanımı anlık düşmeleri yaşıyorum. Ramlar'i çıkartıp taktım yine aynı sorun. İnsanlar bukadar paralar veriyorlar bu sistemlere böyle sorunlar yaşasınlar diyemi ?

Son düzenleme:
Ben düşükte oynuyorum GPU kullanımı 70. Fotoğraf atarmısınız dusukte 99 ise.
Yardım edebilecek kimse yokmu kocaman technopatta. :/
@Recep Baltaş
Deliricem bir insan evladı yardımcı olmazmı ya. Satıcam sistemi PS4 PRO alacam allah belasını versin böyle sistemin, git 5000 tl 6000 tl PC'ye para ver soruna bak. Lanet olsun böyle işe.
Ekran kartı: Güncel
Bios: Güncel
XMP: Açık
Windows 10 önceden korsandı gittim orjinal yaptım.
Monitör 60 HZ idi gittik 1800 tl verip 144 hz geçtim.
işlemci ısınıyordur dedim gittim sıvı soğutma aldım.
Format atılacak dediler gittim format attım.
Orjinal oyun dediler orjinal oyun aldık.
Ekran Kartı GTX 980 'di ondada vardı GPU kullanımı düşmesi, iade ettim üzerine 500 TL koyduk GTX 1070 aldık. Fakat Hala GPU kullanımı anlık düşmeleri yaşıyorum. Ramlar'i çıkartıp taktım yine aynı sorun. İnsanlar bukadar paralar veriyorlar bu sistemlere böyle sorunlar yaşasınlar diyemi ?
Hocam aynı sorunlar bende de var halledebildiniz mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı