GTX 1070Ti ve Ryzen 5 2600X Sistem Toplama Rehberi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
GTX 1070Ti ve Ryzen 5 2600X Sistem Toplama Rehberi
Yeni sistem toplama rehberimizde AMD Ryzen 5 2600X işlemci, Gigabyte Windforce soğutmalı Nvidia GeForce GTX 1070Ti ekran kartı ile yeni nesil Corsair RGB RAM’ler bu üst seviye oyun bilgisayarında bir araya geliyor… Farklı bütçeler ve performans hedefleri için sistem toplamaya devam ediyoruz. Gigabyte GA-AX370-Gaming 3 anakart üzerinde AMD Ryzen 5 2600X işlemci ve Gigabyte GTX 1070Ti […]

Devamı: GTX 1070Ti ve Ryzen 5 2600X Sistem Toplama Rehberi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Son düzenleme:
Toplama tarihinde sadece ekran kartının fiyatı 3500 TL arkadaşlar, işlemci 1500 TL, toplayın 5000 TL eder. 1080Ti koyarsanız fiyata artık 2000 TL daha eklemeniz gerekir. 1060'a düşürürseniz 1700 TL ucuzlar.

Bellek kiti 1400 TL civarında ne yaptı 6400 TL, SSD 400 TL, 6800, PSU 350 TL, 7150 TL, kasa 450 TL 7600 TL oldu, disk 275 tl eder 7800 küsür anakart da 500-750 TL arası değişiyor eder mi 8300 TL. Üzerine ek kablo, RGB aksesuarı vb saymıyorum zaten. Satış fiyatı ne? Şu an 7885. Bellekler fiyattan kırpmak için daha önceki bir nesille değiştirilebilir ancak Ryzen performansı yeni nesillerle daha iyi.

Şimdi, bana hangi bileşenin gereksiz olduğunu ya da yerine aynı performansı verecek daha ucuz hangi parçanın konulacağını lütfen söyler misiniz?

Eleştirmeyi hala bilmiyoruz ne yazık ki, şu olmamış yerine bu olmalıydı şeklinde öneri getirmeniz gerekiyor. SSD ve RAM azaltma türü bir şey gelmesin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nanokatalog'a güvenmiyorum.

Hepsiburada güvenilir, CPU ve GPU'da güzel indirim yapmış ancak bittiğinde o ekran kartının liste fiyatı 3500 değil 4000 TL olacak, işlemci de tekrar aynı fiyat olacak. İndirim süresince bu parçalar da alınabilir. Zaten dün duyurusunu yaptık.

SSD konusunda tercih kullanıcının ancak 100 TL farka karşılık Corsair yazma hızı neredeyse üçte bir oranında daha hızlı, ben Force LE'yi alırdım. Aynı performansta değiller.

Teşekkür ederim, yararlı eleştiri böyle olmalı.

Nanokatalog'a güvenmiyorum.

Hepsiburada güvenilir, CPU ve GPU'da güzel indirim yapmış ancak bittiğinde o ekran kartının liste fiyatı 3500 değil 4000 TL olacak, işlemci de tekrar aynı fiyat olacak. İndirim süresince bu parçalar da alınabilir.

SSD konusunda tercih kullanıcının ancak 100 TL farka karşılık Corsair yazma hızı neredeyse üçte bir oranında daha hızlı, ben Force LE'yi alırdım. Aynı performansta değiller.
Aslında fiyatına göre iyi bir sistem ama birkaç parçadan kısılarak daha iyi hale getirilebilir.
Arkadaşın örnek verdiği gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı