Rehber GTX 1080 gibi kartlar yılımızda hala alınır mı?

1660S alacagimda nasıl alabilirim saticiysa sıcaklik degeri disinda ne sorabilirim bir de mining yapilmis olabilir mi nasıl anlarim?
Mining olup olmadığını maalesef kesin olarak anlayamazsınız. Isı değerleri ve fan durumundan belli edebilir. En güvenlisi gidip elden alıp yüz yüze sistemi test etmek. Bütçeniz nedir bu arada? Sıcaklık dışında furmark değerlerine bakılabilir. Benchmark uygulamalarından test istenebilir.

Normal bir ülkede yaşasaydık tabiki de alınmazdı da söz konusu bizim ülke olunca gayet iyi.

Yasadigim yer cok kucuk elden almam olanaksiz PC kullanan pek yok buralarda 2 tane bilgisayarci var onlarda degerinin bir bucuk katina satiyor bilmiyorum ne yapacagim.

Yasadigim yer cok kucuk elden almam olanaksiz PC kullanan pek yok buralarda 2 tane bilgisayarci var onlarda degerinin bir bucuk katina satiyor bilmiyorum ne yapacagim.
Param güvende ile alın sonra testlerini yapın. Eğer bir aksilik çıkarsa iade edersiniz zaten.

1080 güç verimliliği açısından alınmaz performans konusunda alınır hala işlevli bir kart

Çok ucuza bulunmadığı sürece bu tarz eski, yıpranmış, çok güç tüketen amiral gemisi kartları önermiyorum. Bunlar yerine daha güncel orta seviye kartları almak daha mantıklı.

Çok ucuza bulunmadığı sürece bu tarz eski, yıpranmış, çok güç tüketen amiral gemisi kartları önermiyorum. Bunlar yerine daha güncel orta seviye kartları almak daha mantıklı.
Yıpranmış demek saçma olur temiz bulunabilirken. Ben baya uyguna bulduğumdan aldım dediğiniz gibi.

Bundan 3-4 yıl önce ikinci el MSI GTX 1070 Ti ARMOR ekran kartını o zamanlar mining riski bulunmasına rağmen ürünün hâlâ 1 yıl garantisi bulunması sebebiyle güvenip almıştım. ARMOR serisi, MSI'ın GAMING serisine nazaran soğutması daha zayıf bir ürün ve ben de sizinki kadar olmasa da ısınma sorunu yaşıyordum Adana'da. Bunun üzerine internetten Arctic MX4 termal macun ve bir de termal pad satın aldım. Kartı söküp eskimiş termal macunu temizledim, çipler ile soğutma bloğu arasındaki ısı iletimini sağlayan termal padleri söktüm ve aldığım daha kaliteli termal padleri uyguladım, termal macunu da uygulayıp kartı tekrar birleştirdim ve o günden beridir kart klimasız ortamda, Adana'nın yaz sıcağında maksimum 82 dereceyi görüyor. Sizin de karta temiz bir bakım yapmanız halinde benzer sonuçlar alacağınız kanaatindeyim. 1070 ti şu anda bile birçok oyunda bana yeterli gelirken 1080 hafife alınacak bir kart değil fikrimce.

Hocam belli bir dönem mining patlamışken benim gittiğim çoğu internet kafe arkada bilgisayarlara Ethereum kazdırıyordu. Eğer 2 3 yıl önce internet kafede kullanıldıysa belki mining yaptırılmıştır ama adam termal macunları ve pedleri yenileyip ortamı soğuk tuttuysa, yani bilinçli bir şekilde mining yaptıysa sıkıntı olmaz herhalde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…