Gtx 1080 mi, Gtx 1070 mi, Amd radeon rx 480 mi?

Hangi akıl ve mantık ile 200$ lık kartları kendi fiyatını katlayarak arttıran kartlarla yarıştırıyorsunuz ?
Siz cevaplayın GTX 960 vs R9 Fury X vs yoksa GTX 980 Ti 'mı diye.

Yani o kartların birbirinin kartı değil. R9 490/X gibi modeller 1070/1080'in rakipleri olabilir
Kardesim hiç bir şey anlamadim ama teknoloji ilerliyor daha ucuza yapılabilir kartlar.

@Sinan Demirci Kullanacağın monitörün yenileme hızı ile çözünürlüğünü değerlendirerek alacağın kartı belirle. Örneğin 60Hz 1080p monitöre, GTX 1070 çok çok fazla gelir. Verdiğin paranın karşılığını monitörde göremezsin, paranın çoğu ziyan olur.
Monitörü ilerde gelistirebilirim.Performans olarak değerlendirirsek ne almalıyım?

Sistem ne amaçlı? Oyun mu, oyun ise hangi ayarlarda?
Oyun amaçlı ve monitör de büyük ihtima en fazla 75 hz ve 1080P olur.

@Sinan Demirci Çok saçma olur salt performansa göre değerlendirmek! Çünkü her hâlükârda en üst hangisi ise sonuç ona çıkar.

Kısaca salt performansa göre değerlendirme yaptığında taktirde, 720p 30Hz bile monitör kullansan GTX 1080 alman gerekir. Sen 75Hz 1080p monitör kullanacaksan GTX 1070 fazla gelir, o yüzden tam kıvamı olan RX 480 almalısın.

Abi 4 sayfayı da okudum bir kişi'de çıkıp demiyor ki ulan biz bunları kapıştırıyoruzda bunlardan bir tanesinin daha testleri bile yapılmamış biz neyi tartışıyoruz. Sizlere en uygun deyim; Doğmamış çocuğa don biçmek olur. Bekleyin bir piyasaya çıksınlar testler yapılsın sonra tartışırısınız.

Ben yeni kasayı ocak ayında toplamayı düşünüyorum. Bu kartlar ilk seri daha RX 480x 1100 lira civarında 1070 tadında çıkabilir. GTX 1080 için Asus Strix yok daha. İlk kartlar genelde kobay oluyor malesef. 1-2 ay sonra pişman olunabilir. Ben GTX 970 aldığıma pişman olmuştum mesela. Yeni Fury'de merak konusu şuanda. 3-4 ay içerisinde yeni kartların testleri ve fiyatları bunun üzerine de 1'er seri daha yeni kartlar çıktığında şuan kart alanlar umarım pişman olmazlar...

Benim merak ettiğim mesele şu ; 1080p 75 hz monitörüm var. Her sene ekran kartı değiştirme gibi bir lüksüm yok melesef. Niyetim gtx 1070 alıp uzun süre kullanmak. Şu anda kullandığım monitörle hakkını alamasam bile 5 - 10 ay sonra çıkan oyunlarda sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum. Her ne kadar rx 480, 60-75 hz 1080 p için ideal olsa da ileri ki zamanlarda çıkan oyunlarda sıkıntı yaşamazmıyım?

Benim merak ettiğim mesele şu ; 1080p 75 hz monitörüm var. Her sene ekran kartı değiştirme gibi bir lüksüm yok melesef. Niyetim gtx 1070 alıp uzun süre kullanmak. Şu anda kullandığım monitörle hakkını alamasam bile 5 - 10 ay sonra çıkan oyunlarda sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum. Her ne kadar rx 480, 60-75 hz 1080 p için ideal olsa da ileri ki zamanlarda çıkan oyunlarda sıkıntı yaşamazmıyım?

Şuan son çıkan oyunlar dahil minimum değil, istenilen sistem gereksinimi sadece GTX 970 ve üstü ekran kartı ibaresi yeni NFS için çıktı bildiğim kadarıyla. 1070 zaten söylenene göre GTX 970'in 2 katından daha iyi gibi duruyor dersek mantıklı olur senin için, uzun süre kullanım açısından. Ancak 1850 lira da çok gibi duruyor.

Şuan son çıkan oyunlar dahil minimum değil, istenilen sistem gereksinimi sadece GTX 970 ve üstü ekran kartı ibaresi yeni NFS için çıktı bildiğim kadarıyla. 1070 zaten söylenene göre GTX 970'in 2 katından daha iyi gibi duruyor dersek mantıklı olur senin için, uzun süre kullanım açısından. Ancak 1850 lira da çok gibi duruyor.

Zaten sistemi toplayalı bir ay bile olmadı. Taksitleri falan bitmeden kart alamayacağım. O zamana kadar fiyatlar oturmuş olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı