GTX 1080 Oyunlarda Kasma Problemi

Ralphan

Decapat
Merhaba,

Bilgisayardan çok anlayan biri değilimdir. Bir tanıdığım benim için bir bilgisayar topladı, bu bilgisayarda grafiği yüksek bir oyun oynadığımda kasma sorunları yaşıyorum. Örnek vermek gerekir ise PUBG'de 130-150 FPS alıyorum fakat görüntüde kasılmalar oluyor. Bu genelde çatışma esnasında çok sık yaşanıyor. Sorun nedir çözümü nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bilgisayarımın bildiğim özelliklerini yazıyorum eksik veya paylaşmam gereken bir bilgi var ise yazarsanız paylaşayım artık şu dert bitsin lütfen.

AMD R5 2600X
MSI 1080 GamingX
16 GB 3000 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende de aynı sistem var, sıcaklıklar normal fakat belli başlı oyunlarda kasma oluyor LoL’de buna dahil. 150-250 fps arası almama rağmen fps drop yiyor bir zaman sonra düşme duruyor. Benzetme yaparsam; oyundayken alt+tab yaparsın masaüstüne inersin sonra oyuna tekrar girince 5-10 sn oyun kendine gelemez öyle oluyor.

Merhaba bende de aynı sistem var, sıcaklıklar normal fakat belli başlı oyunlarda kasma oluyor LoL’de buna dahil. 150-250 fps arası almama rağmen fps drop yiyor bir zaman sonra düşme duruyor. Benzetme yaparsam; oyundayken alt+tab yaparsın masaüstüne inersin sonra oyuna tekrar girince 5-10 sn oyun kendine gelemez öyle oluyor.

Evet benımde sorunum aynı. Ayrıca monitörüm 144 hz SAMSUNG 27" LC27FG73FQMXUF modeli kullanıyorum.

Fps sabitlemeyi de denedim ama çözülmedi. Ekran kartım boşta 58 derece pubg de 80 derece ondada sorun yok. Dediğim gibi pek anlayan biri değilim belki çok basit bir şeyi göremiyorum veya bilmiyorum.

Sıcaklık değerleri için normal demişsin fakat, aynı model ekran kartını kullanıyorum ve boşta 28-34 derece arasında dolanıyor. Oyunlarda ise en fazla 61 derece gördüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı