GTX 1080 sistem Valorant'ta düşük FPS veriyor

Burak Özosy

Hectopat
Daha fazla  
İmzamda bulunan sisteme sahibim. Yeni yeni Valorant oynamaya başladım. CoD Warzone, CS:GO benzeri oyunlarda herhangi bir FPS sıkıntım yoktu. Fakat Valorant'ta FPS'im 150-220 arasında geziyor. Ortalama 180 190 civarı. Ekran kartı sıcaklığı 53 derece oluyor Valorant açıkken. Bugün bir temiz kurulum yapmayı planlıyorum. Başka önerisi olan varsa belirtirse sevinirim. Teşekkürler.

Ryzen 5 2600 - GTX 1080 Armor - 16 GB 3000 MHz Corsair - ASUS B450 TUF Gaming -Toshiba 240 GB SSD - WD 1 TB HDD - AOC 24" 144 Hz.

Açıklarsanız doğrusunu bizde öğrenelim.

Oyunlar işlemcinin kaç çekirdekli olduğuna değil bu çekirdeklerin ne kadar hızlı çalıştığına göre performans verir. İşlemcinin ''güçlü'' değil ''hızlı'' olması önemlidir yani. Bu yüzden mesela overclock yapmak işlemci kullanımı %100 olmasa bile performans artırıyor, çünkü işlemci hızlanmış oluyor.

Oyun oynamayı bilgisayar için bir kuryelik, getir götür işi gibi düşünün. Güçlü kollara ihtiyacınız olduğu kadar hızlı bacaklara ihtiyacınız var. Daha basitçe anlatmak zor ama isterseniz GTX 1070 ve 5600X ile aldığım FPS değerlerini paylaşabilirim bana hak vermenize yardımcı olacaksa.
Warzone işlemci ağırlıklı bir oyun bu arada.

Ekran kartına büyük yük bindiren bir oyun, doğal olarak Valorant'a kıyasla daha düşük FPS alınıyor. Valorant'ı patates gibi ekran kartları ile oynarsınız ama Warzone'u oynayamazsınız.

Son düzenleme:
imzamda bulunan sisteme sahibim. Yeni yeni Valorant oynamaya başladım. CoD Warzone, CS:GO benzeri oyunlarda herhangi bir FPS sıkıntım yoktu. Fakat Valorant'ta FPS'im 150-220 arasında geziyor. Ortalama 180 190 civarı. Ekran kartı sıcaklığı 53 derece oluyor Valorant açıkken. Bugün bir temiz kurulum yapmayı planlıyorum. Başka önerisi olan varsa belirtirse sevinirim. Teşekkürler.

Ryzen 5 2600 - GTX 1080 Armor - 16 GB 3000 MHz Corsair - ASUS B450 TUF Gaming -Toshiba 240 GB SSD - WD 1 TB HDD - AOC 24" 144 Hz.

Şu an oyunda genel bir problem var hocam bende düşük FPS alıyorum.

Oyunlar işlemcinin kaç çekirdekli olduğuna değil bu çekirdeklerin ne kadar hızlı çalıştığına göre performans verir. İşlemcinin ''güçlü'' değil ''hızlı'' olması önemlidir yani. Bu yüzden mesela overclock yapmak işlemci kullanımı %100 olmasa bile performans artırıyor, çünkü işlemci hızlanmış oluyor.

Oyun oynamayı bilgisayar için bir kuryelik, getir götür işi gibi düşünün. Güçlü kollara ihtiyacınız olduğu kadar hızlı bacaklara ihtiyacınız var. Daha basitçe anlatmak zor ama isterseniz GTX 1070 ve 5600X ile aldığım FPS değerlerini paylaşabilirim bana hak vermenize yardımcı olacaksa.

Ekran kartına büyük yük bindiren bir oyun, doğal olarak Valorant'a kıyasla daha düşük FPS alınıyor. Valorant'ı patates gibi ekran kartları ile oynarsınız ama Warzone'u oynayamazsınız.
Değerleri paylaşabilirseniz sevinirim.

Değerleri paylaşabilirseniz sevinirim.
Bu değerler alıştırma haritasından, kolayca aynı yerlerde FPS kıyaslayabilirsin.

1080P yüksek, işlemci 4.75 GHz, bellek 3600 MHz:
poligon.png

1080P düşük, işlemci 4.8 GHz, Bellek 3600 MHz:

fps2.png

fps1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı