GTX 1080 sistem Valorant'ta düşük FPS veriyor

Burak Özosy

Hectopat
Daha fazla  
İmzamda bulunan sisteme sahibim. Yeni yeni Valorant oynamaya başladım. CoD Warzone, CS:GO benzeri oyunlarda herhangi bir FPS sıkıntım yoktu. Fakat Valorant'ta FPS'im 150-220 arasında geziyor. Ortalama 180 190 civarı. Ekran kartı sıcaklığı 53 derece oluyor Valorant açıkken. Bugün bir temiz kurulum yapmayı planlıyorum. Başka önerisi olan varsa belirtirse sevinirim. Teşekkürler.

Ryzen 5 2600 - GTX 1080 Armor - 16 GB 3000 MHz Corsair - ASUS B450 TUF Gaming -Toshiba 240 GB SSD - WD 1 TB HDD - AOC 24" 144 Hz.

İşlemci kullanımı ve sıcaklığı da çok düşük işlemci bile tam anlamıyla zorlanmıyor.

YouTube'ta R5 2600 ve 1060 3 GB ile test yapan biri benimle aynı FPS'e sahip. Hal böyle olunca şüpheleniyor insan bir sorun mu var diye.

Bknz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CoD war zone gibi bir oyunda 120 130 FPS alıyorken Valorant düşük ayarlarda 180 FPS almak olması gereken gibi durmuyor bana kalırsa.

İşlemcinin izin verdiği kadar FPS alırsın warzone ekran kartına yönelik bir oyun açıkçası çokta anormal değil aldığın rakamlar. Tek bellek mi çift mi? XMP açık mı?

@Burak Özosy 1060 kullanan biri ile 1080 kullanan senin aynı FPS değerini almanda hiçbir sorun göremiyorum çünkü ikinizde işlemci limitlisiniz. Yani darboğaz oluşuyor o rakamın üzerinde.

Darboğaz olması için işlemci tam güç çalışması gerekiyor bildiğim kadarıyla. İşlemcide herhangi bir zorlanma bulunmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı