GTX 1080 Ti arızalı ise nasıl anlaşılır?

GPUZ ve UNIGINE Benchmarks indir.

Ardından programı çalıştır gpuz ye gel ve sensors bölümüne tıkla, Uniginede benchmark başlat ve test bittiğinde sensors kısmından bir fotoğraf ve testin sonucundan bir fotoğraf çekip buraya paylaş.

Userbenchmark doğru çalışan birşey değil forumdada yasak zaten ve furmark sadece iş görmüyor.
Kart modeli neydi birde.
Buyur reis yolladım sonuçları. Kart modeli MSI GTX 1080ti Gaming X
@Recep Baltaş abi sen el atabilir misin bu seferlik? Benim bu konu dönüp dolaşıp yine sıcaklığa geldi. Daha önce konu açmıştım Ekran Kartımın sıcak olmasıyla ilgili, ama yardımcı olan olmadı. En kötü yönlendirsen bile sevinirim.

Dosya Ekleri

• test5.png
    test5.png
    827,4 KB · Görüntüleme: 64
  • test7.gif
    test7.gif
    27 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:

@Recep Baltaş abi sen el atabilir misin bu seferlik? Benim bu konu dönüp dolaşıp yine sıcaklığa geldi. Daha önce konu açmıştım Ekran Kartımın sıcak olmasıyla ilgili, ama yardımcı olan olmadı. En kötü yönlendirsen bile sevinirim.
Kartı 2. el almışsınız sanırsam, almadan önce sıcaklıklarına baktırsaydınız keşke. Belki de kartın ilk sahibi mining yaptı.

Fan yapraklarını hasar vb. şey var mı diye kontrol eder misiniz? Soğutma sistemi tam temas ediyor mu? Hasar vb. küçük ayrıntılar var mı? Termal pedleri yenilediniz mi? Hangi macunu kullandınız? Eski konunuza baktığımda attığınız Afterburner fotoğrafında yanlış anlamadıysam boşta 56 derece bir sıcaklığa ulaşmış kart ve anladığım kadarıyla tam frekansta çalışmakta. Nvidia panelinden güç yönetim modu hangi seçenekte?

Fan yapraklarını hasar vb. şey var mı diye kontrol eder misiniz? Soğutma sistemi tam temas ediyor mu? Hasar vb. küçük ayrıntılar var mı? Termal pedleri yenilediniz mi? Hangi macunu kullandınız? Eski konunuza baktığımda attığınız Afterburner fotoğrafında yanlış anlamadıysam boşta 56 derece bir sıcaklığa ulaşmış kart ve anladığım kadarıyla tam frekansta çalışmakta. Nvidia panelinden güç yönetim modu hangi seçenekte?
Kartta görünürde çizik dahi yok, Soğutma sistemini de düzgün taktığıma emindim ama tekrar vidalayabilirim söküp. Termal macun olarak markasız büyük bir tüp almıştım eski bilgisayarım için, onu kullandım. Ondan kaynaklı olabilir mi ısı? Nvidia güç yönetim modu "Maksimum Performansı Tercih Et" olarak ayarlı. Şuan bilgisayarı kapatıp açtım arkada hiçbir uygulama açık değilken bile kart tam güç çalışıyor nedense. Boşta 58 derece :/

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 42
Hocam geç bakıyorum kusura bakma ama kartın durumu gerçekten vahim her an elinde patlıyabilir.

Kartı çok hor kullanmışlar gerçekten senden istediğim o sensors bölümü anlık veriyimkontrol ediyor ve yükte ile dümdüz olması gerekirken aşırı dalgalı olduğu göze batıyor zaten.

Kartı alırken neden test vs yapmadın piyasadan çok mu ucuza aldın?

Hocam geç bakıyorum kusura bakma ama kartın durumu gerçekten vahim her an elinde patlıyabilir.

Kartı çok hor kullanmışlar gerçekten senden istediğim o sensors bölümü anlık veriyimkontrol ediyor ve yükte ile dümdüz olması gerekirken aşırı dalgalı olduğu göze batıyor zaten.

Kartı alırken neden test vs yapmadın piyasadan çok mu ucuza aldın?
Benim aptallığımdı açıkçası. Kartı alırken sadece heaven benchmark skoruna bakıp aldım. 15 yaşındaydım kartı aldığımda, oyüzden skor gibi şeyleri biliyordum sadece. Neyse ne diyelim aptal başın cezasını yine baş çekecek yapacak birşey yok. (Kartı 3800tl'ye almıştım.)

Benim aptallığımdı açıkçası. Kartı alırken sadece heaven benchmark skoruna bakıp aldım. 15 yaşındaydım kartı aldığımda, o yüzden skor gibi şeyleri biliyordum sadece. Neyse ne diyelim aptal başın cezasını yine baş çekecek yapacak bir şey yok. (Kartı 3800TL'ye almıştım.)

O fiyata almış olman gerçekten üzdü, sana tavsiyem karta güzelce bir UV (Undervolt) çekmen ardından Riva tuner indirip FPS sınırlaması yapman olacaktır.

Kartın ömrünü bir nebzede olsa arttırmış olacak sın bu sayede.

Ya da kartı uygun fiyata koyup sat fakat satarken belirt yani tamir vs edilebilecek durumda gibi gözüküyor.

O fiyata almış olman gerçekten üzdü, sana tavsiyem karta güzelce bir UV (Undervolt) çekmen ardından Riva tuner indirip FPS sınırlaması yapman olacaktır.

Ya da kartı uygun fiyata koyup sat fakat satarken belirt yani tamir vs edilebilecek durumda gibi gözüküyor.
Anladım. İlginiz için gerçekten çok teşekkür ederim.

Not:
Nvidia Denetim Masası üzerindeki Güç Yönetimi'ni "Uyarlamalı" olarak değiştirdim ve boşta ekran kartı çok daha düzgün çalışıyor sanırım.
idle1.png
Undervolt işinde ise ekte attığım gibi 1650MHz'de çalışacak şekilde ayarladım, doğru yapmış mıyım siz de bakarsanız çok iyi olur ilk defa yapıyorum bu işlemi.
curve.png
GPU-Z Sensors kısmını da attım Undervolt işlemi sonrasının, ne düşünüyorsunuz?
sensor.png

Bu da Superposition Benchmark testi sonrası. 5600 puan civarı almıştım kartın önceki halinde ama sıcaklıklar çok daha iyi oldu şuanki halinde 63'ü gördü maks.
bench.png

Son düzenleme:
Anladım. İlginiz için gerçekten çok teşekkür ederim.

Not:
NVIDIA Denetim Masası üzerindeki Güç Yönetimi'ni "Uyarlamalı" olarak değiştirdim ve boşta ekran kartı çok daha düzgün çalışıyor sanırım.Eki Görüntüle 991119 Undervolt işinde ise ekte attığım gibi 1650MHz'de çalışacak şekilde ayarladım, doğru yapmış mıyım siz de bakarsanız çok iyi olur ilk defa yapıyorum bu işlemi.Eki Görüntüle 991115 GPU-Z Sensors kısmını da attım Undervolt işlemi sonrasının, ne düşünüyorsunuz?Eki Görüntüle 991132
Bu da Superposition Benchmark testi sonrası. 5600 puan civarı almıştım kartın önceki halinde ama sıcaklıklar çok daha iyi oldu Şu anki halinde 63'ü gördü maksimumEki Görüntüle 991135

UV hakkında benimde bilgim yok performans çok geliyorsa daha da kısabiliesin sana kalmış, verilerde eskisine göre daha iyi kullanım ısı vs.

Bu ayarlarda kullanırsan tam anlamıyla sağlam olmaz ama ömrü uzamış olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı