GTX 1080 Ti oyundan atma sorunu

Thelastsong

Centipat
Merhabalar. Bir türlü çözüm bulamadığım problem yaşıyorum. Sistemim gayet iyi, Ryzen 1700X, G.Skill 16 GB RAM, 1080 Ti ekran kartı. Sistemi alalı 3 seneye yakın oluyor. Birkaç aydır her oyunda belli bir süre oynayınca oyun donup nihayetinde atıyor. Bir türlü çözüm bulamadım. Sürücülerim güncel, format attım birkaç gün normale döndü ama tekrar başladı aynı problem. Sıcaklık değerlerini kontrol ediyorum hiçbir sorun yok. Oyun içinde Max 70-73 derecedeyken atıyor. Olay günlüğüne baktığımda ya nvdms gibi bir exe sorunundan ya da DirectX hatasından kaynaklandığını görüyorum. Ne olur yardımcı olun sorun ekran kartında mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus’un teknik servisi ile uğraşmaktan biraz çekiniyorum çok sorun yaşayan insan olduğu için . Ama sanırım tek çözüm servise vermek . Anlayamadığım mesela formattan sonra hiçbir sorun yaşamadım oyunlarda . Sonra kernelbase.dll hatası başladı daha sonra nvdmss.exe hatası .
Bir ihtimal depolamada sorun yaşıyor olabilirsin SSD kullanıyorsan SSD de HDD kullanıyorsan HDD de sorun olabilir onları bi test'e sok istersen
Bunlar için sağlam bir test programı önerebilir misin ?

İlginç bir şekilde dediğini yaptım ve 45 dkdır The Witcher 3 te atma gerçekleşmedi . Yine ayrıntılı diğer oyunlarda da deneyip tekrar yazacağım .
Bu sorunu r7 240 da yaşadım. Kart var olan frekansta oyunlarda crash verdiriyordu var olan frekansın altına downclock edince sorunsuz oynamaya başladım. Sizin kartta yavaş yavaş fişi çekmeye başlamış. Frekansları azar azar sorunsuz değere kadar indirin bir kaç FPS kayıp olacaktır. Şansızsanız daha düşük frekansta da sorunsuz çalışabilir veya FPS kaybı verdirtmeyen daha yüksek frekanslarda da çalışabilir, kartın potansiyeline bağlı.

Bu sorunu r7 240 da yaşadım. Kart var olan frekansta oyunlarda crash verdiriyordu var olan frekansın altına downclock edince sorunsuz oynamaya başladım. Sizin kartta yavaş yavaş fişi çekmeye başlamış. Frekansları azar azar sorunsuz değere kadar indirin bir kaç FPS kayıp olacaktır. Şansızsanız daha düşük frekansta da sorunsuz çalışabilir veya FPS kaybı verdirtmeyen daha yüksek frekanslarda da çalışabilir, kartın potansiyeline bağlı.
3.seneye yeni girecek . Bu kadar çabuk eskimesine şaşırdım ve işin kötüsü sistemi yoran pek oyun oynayamıyorım bile , zaten çalışıyorum eve gelince 2-3 saat fm falan oynuyordum daha yeni yeni ağır oyunlar oynamaya başladım 1 seneye yakındır . Ama dediğin gibi sanırım yeni ekran kartı için para biriktirmeye başlamak gerekiyor artık . Çok çok teşekkür ederim akşam tekrar oynayıp konuyu çözüldü ya da çözülmedi olarak editleyeceğim .

3.seneye yeni girecek . Bu kadar çabuk eskimesine şaşırdım ve işin kötüsü sistemi yoran pek oyun oynayamıyorım bile , zaten çalışıyorum eve gelince 2-3 saat fm falan oynuyordum daha yeni yeni ağır oyunlar oynamaya başladım 1 seneye yakındır . Ama dediğin gibi sanırım yeni ekran kartı için para biriktirmeye başlamak gerekiyor artık . Çok çok teşekkür ederim akşam tekrar oynayıp konuyu çözüldü ya da çözülmedi olarak editleyeceğim .
Aynı sorunları yaşadım ve nihayetinde servise yolladım. Dün GPU arızası tespit edildiğini belirterek GPU değiştirdiler. Konu GTX 1080 Ti oyun oynarken masaüstüne atma veya görüntü kesilmesi - Technopat Sosyal bu linkte yer alıyor. Belki yardımı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı