GTX 1080 Ti Sistem Toplama

PUBG ve bu tarz oyunlar oynayacağım diyorsun, 1080 Ti diyorsun. Para israfı direkt bence.

Ne alayim peki sence. Onu da soyleseydin.

Ekran kartı sana "görmek istediğin" görüntüyü sağlamaz, ekran kartını üst seviyelere çıkarttıkça daha iyi görüntü anlamına gelmez. Önce ekran kartı sonra monitör yerine, önce monitör sonra ekran kartı şeklinde sistemini oluştur. Önce "beğendiğin" monitörlere bak, "görmek istediğin" kaliteyi edin ve daha sonra artan parayı ekran kartına yatır.

Asus MG248q hoşuma gitti aslinda. Görüntüsü benim için yeterli. Bunun uzerinden gidersek ekran karti ne alalim sence.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1070.

Ama işte monitörünüz Freesync. Aslında biraz daha araştırsanız güzel olur. Dell'in G-Sync monitörleri var -diğerlerine kıyasla- gayet uygun. OC ile 165Hz olarak kullanabilirsiniz.
Hem bu monitörü alırsanız GTX 1080 de alabilirsiniz. GTX 1080Ti'ya bütçe belki yetmeyebilir.

Bir de 850 Watt nedir? İyi bir 600 Watt gayet yeterli olacaktır.
İnventustaki uzmanin tavsiyesi 850watt idi. S
GTX 1070.

Ama işte monitörünüz Freesync. Aslında biraz daha araştırsanız güzel olur. Dell'in G-Sync monitörleri var -diğerlerine kıyasla- gayet uygun. OC ile 165Hz olarak kullanabilirsiniz.

Hem bu monitörü alırsanız GTX 1080 de alabilirsiniz. GTX 1080Ti'ya bütçe belki yetmeyebilir.

MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı

1070 ekran karti 2400 civari hocam. MSI 1080 Tİ 11 GB'ı 3400 TL'ye bulabilirim. 1000 TL fark var aralarinda. Monitorum su an Asus MG248Q olsa ekran karti da 1080 Ti alsam daha mantikli olmaz mi? İleride monitoru satip 4K'ya gecebilirim diye dusunuyorum.

Merhaba öncelikle ucuz 4k monitör yok diye isyan etmenize gerek yok : Viewsonic o işi çözüyor.
Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4K Fiyatı
Normalde daha ucuzdu fakat fiyatı biraz artmış, Technopat incelemesi: Viewsonic VX2475Smhl-4K İncelemesi - Technopat

Bugün kullanıcı incelemeleri bölümünde GTX1080'i kendi kullanımıma göre yorumladığım bir yazı yazdım henüz onaydan geçmedi fakat onaydan geçtikten sonra bir bakmanı öneririm.

GTX1080'i bile Full HD'de ne açarsan aç tam olarak kullanamadığın durumlar oluyor ki GTX1080Ti %40 daha performanslı.

Güncel oyunlardan birisi Prey'i denedim gördüğün gibi ekran kartı genelde %80'de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Full HD'de kullanamazsın değil tabii ki kullanabilirsin fakat peşinen o kadar para harcamana gerek yok.

Linkini attığım monitörü beğenirsen GTX1080Ti ile güzel bir kombo oluştururlar. Neden G-Sync yok diye üzülme panel zaten 60Hz çok birşey kaybetmeyeceksin.

Ryzen sistem topla diye belirtmeme gerek yok, birçok kişi söylemiş zaten tavsiyelere uyman doğru olacaktır (y)

Merhaba öncelikle ucuz 4k monitör yok diye isyan etmenize gerek yok : Viewsonic o işi çözüyor.
Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4K Fiyatı
Normalde daha ucuzdu fakat fiyatı biraz artmış, Technopat incelemesi: Viewsonic VX2475Smhl-4K İncelemesi - Technopat

Bugün kullanıcı incelemeleri bölümünde GTX1080'i kendi kullanımıma göre yorumladığım bir yazı yazdım henüz onaydan geçmedi fakat onaydan geçtikten sonra bir bakmanı öneririm.

GTX1080'i bile FullHD'de ne açarsan aç tam olarak kullanamadığın durumlar oluyor ki GTX1080Ti %40 daha performanslı.

Güncel oyunlardan birisi Prey'i denedim gördüğün gibi ekran kartı genelde %80'de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FullHD'de kullanamazsın değil tabii ki kullanabilirsin fakat peşinen o kadar para harcamana gerek yok.

Linkini attığım monitörü beğenirsen GTX1080Ti ile güzel bir kombo oluştururlar. Neden G-Sync yok diye üzülme panel zaten 60Hz çok birşey kaybetmeyeceksin.

Ryzen sistem topla diye belirtlememe gerek yok birçok kişi söylemiş zaten tavsiyelere uyman doğru olacaktır (y)
Önerilen bu monitörü gözün kapalı al derim. Yakına da bütçenin el verdiği en güçlü ekran kartını alırsın.

Çözünürlük 4K olduğu için işlemciyi düşük tutabilirsin, böylece ekran kartına bütçe ayırmış olursun.

Bu monitör "cam" gibi görüntü verir, "cam" gibi görüntüyü 4K olduğu için değil, 8bit PSL panele sahip olduğu için verir. Bu kadar para verip TN panel monitör alma sakın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı