GTX 1080 Ti ve I5-9600K darboğaz olur mu?

Anlıyorum belli bir hazımsızlığınız var bana karşı.

Yalnız böyle asılsız iddialar yerine bana örnek gösterebilir misin? Tek bir yanlış yönlendirmeme örnek istiyorum. Varsa böyle biri "Doğan bana bunu tavsiye etti, beni yanlış yönlendirdi " desin.

Burada 3-4 ay önce herkes RX 5700 tavsiye ederken alacak arkadaşları yazılım sorunları ile ilgili uyaran bir tek ben vardım. Tüm forum düşman oldu, sonradan kaç kişi alıp da iade etti bu kartları?

O tavsiye edenlerin hiçbirini sorun konularında göremiyoruz. Yine o konularda ben varım, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Şimdi birisi çıkar ben sorunsuz kullanıyorum der, ben de zaten %100'de %100'ü sorun yaşıyor diye bir şey iddia etmiyorum.

Herhangi bir ürüne "sorunlu" denildiği zaman forum üyelerinin savunmaya geçmesini anlamıyorum. Üstelik savunanların %99'da savunduğu ürünü kullanmıyor.

Konuya dönecek olursak bazı arkadaşların anlamadığı nokta şu, örnek verilen oyunun optimizasyonu kötü. Bu oyun "darboğaz " için kriter olamaz. Çoklu çekirdek istediğinden falan değil, optimizasyon'dan kaynaklanıyor. Baktığınız zaman R5 3600 gibi 6/12'lik bir işlemcinin bile 1660 TI ile çoğu zaman %100 kullanıma ulaştığını görüyoruz.
Şimdi brnim size bir kinim yok. Şimdi siz bir konuya mesaj atmıştınız arkadaşlar size"Daha düzgün bilgi veremiyon burda ne işin var? "demişti. Bakın konu bayağı arkada ve ben 600 mesaj civarındaydım yani arada garanti 300 civarı mesaj var yakın olsaydı size bunları söyleyenleri gösterebilirdim. Lütfen yanlış anlamayın. Ben sizin verdiğiniz bilgiye hatalı ya da yanlış diyemem zaten benim verdiğim bilgiye sadece takılıyor bu moderatör arkadaşlar. En basitinden bir örnek 2600 İşlemci ve 2080 Tİ hiç sıkıntısız oyun mu oynatır 1080P'de arkadaşın biri oynatır dedi ben bunu rapor ettiğimde Yanlış bilgilendirme değil diyerek geri gönderdi. Prki size soruyorum"2600 ve 2080 Tİ sıkıntısız çalışırmı? "

En basitinden bir örnek 2600 İşlemci ve 2080 Tİ hiç sıkıntısız oyun mu oynatır 1080P'de arkadaşın biri oynatır dedi ben bunu rapor ettiğimde Yanlış bilgilendirme değil diyerek geri gönderdi. Prki size soruyorum"2600 ve 2080 Tİ sıkıntısız çalışırmı? "
Moderatör arkadaşın yanlış bilgilendirme değil diyerek geri göndermesi normal. Eğer bahsettiğiniz kişi "2600 işlemci ile 2080 Ti'ı 1080P'de darboğaz olmadan oynatır" deseydi, yanlış bir bilgilendirme olurdu.

İ7 3770 işlemci var aynısı arkadaşımda. 1080 besliyor da i5-9600K bu işlemci nasıl besleyemesin?
Yalnız DSR açarsa sorun yaşamaz. 1080P mi oynuyor 2K mı 4K mı? DSR+1080P sıkıntısız ama DSR siz 1080P ve 3770 sıkıntı yaşanabilir.
Moderatör arkadaşın yanlış bilgilendirme değil diyerek geri göndermesi normal. Eğer bahsettiğiniz kişi "2600 işlemci ile 2080 Ti'ı 1080P'de darboğaz olmadan oynatır" deseydi yanlış bir bilgilendirme olurdu.
Arkadaşın dediği 2600 ve 2080 Tİ 1080P de çok rahat besliyor dedi ve üstüne bir video besliyor adına işlemci kullanımı %30 civarı Ekran Kartını % tam hatırlamıyorum burda darboğaz olduğu biliyoruz hatta 1-2 arkadaşta dedi ama ben bir rapor edince geri çevirdiler. (1080P dair bir test attı)

Yalnız DSR açarsa sorun yaşamaz. 1080P mi oynuyor 2K mı 4K mı? DSR+1080P sıkıntısız ama DSR siz 1080P ve 3770 sıkıntı yaşanabilir.

Arkadaşın dediği 2600 ve 2080 Tİ 1080P de çok rahat besliyor dedi ve üstüne bir video besliyor adına işlemci kullanımı %30 civarı Ekran Kartını % tam hatırlamıyorum burda darboğaz olduğu biliyoruz hatta 1-2 arkadaşta dedi ama ben bir rapor edince geri çevirdiler. (1080P dair bir test attı)
orasını bilmiyorum ama rahat besliyo sormam lazım

Böyle birşey denildi ise raporu geri çevirmeleri pek doğru olmamış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı