GTX 1650 %100 GPU sorunu ve FPS düşüşü

apacaliptus

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı daha 3 4 gün önce formatladım daha önce görmediğim bir sorunla karşılaştım. Bilgisayarım en basit oyunları oynarken bile 100 GPU kullanıyor ve FPS çok düşüyor. Kaliteyi her ne kadar düşürsemde takılmalar durmuyor. Sıcaklık ise 92 derecede kalıyor.
Ekran kartım: GTX 1650.

Merhaba, bilgisayarımı daha 3 4 gün önce formatladım daha önce görmediğim bir sorunla karşılaştım. Bilgisayarım en basit oyunları oynarken bile 100 GPU kullanıyor ve FPS çok düşüyor. Kaliteyi her ne kadar düşürsemde takılmalar durmuyor. Sıcaklık ise 92 derecede kalıyor.
Driverini kurdunuz mu? 92 derece çok fazla. GPU'da sorun var. Termal ped ve macun değişmeli sanırsam.

Vallahi hocam ben biraz sakar bir insanım eski bilgisayarıda temizleyeyim derken bozmuştum zaten ondan dolayı fazla dokunmuyordum.

O kadar zor bir şey değil hocam fanların toz temizliğini yapıp kaliteli bir termal macun alarak halledebilirdiniz ekran kartı garantiniz varsa gönderin bakım yapıp göndersinler siz de ekran kartı yokken detaylı temizliğe girişirsiziniz dediğim gibi bir de termal macun alarak işlemcinin macununu değiştirebilirsiniz.

Sistemi formatladığına göre sürücü eski olabilir. Nvidia Experience’den en güncel sürücüyü indir. Eskiden drop vs olmuyor formattan sonra oluyorsa güncelleme ile alakalıdır. Sistemi de güncelle W Update ile.

2 yıl bakımsız sistemi hangi akılla kullandınız hocam, en fazla 9 10 ayda bir bakım yapmanız gerekiyor.
Ekran kartı bakımdan 2 yılda bir bakıma girer garantinin yapması daha iyi olur.

Muhtemelen ekran kartı hatalı bir sürücü kullanıyor kartınıza en uygun sürücüyü nvidia'nın sitesinden aratıp indirip kurun.
Windows Güncelleştirmelerinin tamamını yaptığınızdan emin misiniz? İsteğe bağlı olanlar dahil.

Hocam konuyla alakasız ama mining olabilir mi bende de bu aralar ani ekran kartı ısınmaları başladı miningden şüpheleniyorum boştayken 80 altına düşmüyor driverlar vesaire güncel.

Yeni konular

Geri
Yukarı