Çözüldü GTX 1650 Battlefield 1 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Whieagle

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim sistemim i5 9300H, GTX 1650, 8 GB RAM Lenovo L340 model bir laptop. Oyunu multiplayer amaçlı oynuyorum ve oynarken FPS 30-40 hatta 25 civarlarında orta grafik ayarlarında. Sistemim yeterli olmasına rağmen neden bu kadar düşük FPS alıyorum anlamıyorum. Sizlerden yardım bekliyorum.

Çözüm
Bir de benim yaşım belki size göre küçük 15 yaşındayım o yüzden bu laptop benim değil babamın bir sorun olur mu acaba yoksa babam ciddi anlamda öldürür beni.
Eki Görüntüle 1154335
Eki Görüntüle 1154338
Eki Görüntüle 1154341

Son olarak yaptığımız şey tam olarak nedir?
Hayır olmaz. Undervolt edeceğiz ve limit sorunlarını giderip sistemi hızlandıracağız.

FIVR sekmesine girin. Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -130 ayarlayın. Apply'a basın. IccMax değerini maksimuma çıkartın.

Şimdi ekranın orta üst kısmından CPU Core'u seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Core için Offset Voltage değerlerini -160 yapın. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

Artık bence nasıl yapıldığını anladınız. İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -60 Offset Voltage ayarlayın. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basmayı unutmayın.

System Agent'in sadece IccMax değerini Maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

FIVR sekmesinde tablonun hemen altındaki kutuyu tikleyin. OK'a basın çıkın. (Disable diye başlayan kutu.)

TPL sekmesine girin. PL1'deki Clamp tikini kaldırın ve 60 ayarlayın.

PL2'yi 90 ayarlayın.
Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin ve Apply'a basın.
Bitmiş olmalı. Kolay gelsin. Test edin şimdi tekrar.
Eki Görüntüle 1154448

Şuradakilerin hepsini mi?
Alttakiler değiştirilmiyor.

Fıvr sekmesinde sol alt köşedeki tüm sayıları 36 yapın. Apply'a basın.

Şimdi ise 87 derecenn üstüne çıkmıyor çok sağ ol hem FPS'im arttı hem sıcaklık değerleri sadece 8 derece yükseldi eğer laptop soğutucu da alırsam onu da çözerim şimdilik mutluyum eğer ihtiyaç olursa ben bu programdan MHz değerlerini değiştiririm tekrar çok sağ ol.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1154448

Şuradakilerin hepsini mi?
Alttakiler değiştirilmiyor.

Şimdi ise 87 derecenn üstüne çıkmıyor çok sağ ol hem FPS'im arttı hem sıcaklık değerleri sadece 8 derece yükseldi eğer laptop soğutucu da alırsam onu da çözerim şimdilik mutluyum eğer ihtiyaç olursa ben bu programdan MHz değerlerini değiştiririm tekrar çok sağ ol.
Hocam görsel gözükmüyor ama sanırım istediğiniz gibi oldu. Kolay gelsin. İyi günler. :)
Sorun olursa yazın.

Selamlar benimde laptopum lenovo ideapad l340 16 gb ram gtx 1650 i7 9750H ama bf1 de orta ayarlarda 30-50 fps alıyorum sebebi nedir

Dosya Ekleri

• 20220206_125707.jpg
    20220206_125707.jpg
    122,3 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı