GTX 1650 laptop Minecraft düşük FPS değerleri

Termit

Hectopat
Daha fazla  
1650 ekran kartı ve i5 10300H işlemcim var Minecraft'a giriyorum. Ne olursa olsun 40 FPS alıyor, denetim masasından da değiştirdim yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi diye fakat hala 40 FPS alıyorum.

Bu sorunu bende yaşıyorum bunun için tam ekrandan çıkıp oyna düzelir ama tam ekran oynayacaksan illaki, birkaç ayar var onları yapman ve sınırlamayı kaldırman gerekiyor bu laptopla ilgili değil Windows ile ilgili bir durum teknik servisi arayın Monster'ın teknik servisi sorunu hemen çözer yani nasıl çözülceğini anlatır. Servis kalitesi çok iyi bir firimadır. Bu arada bu sınırın 40FPS olması ekranınızın 40Hz olmasından dolayı bunuda ayarlardan 120 yapmalısınız bildiğim kadarıyla Abra A5 15.5 120Hz o zaman 120'ye sabitler.
120Hz yapmak için Intel denetim masasını açın ve ekran seçeneğine tıklayıp ekran yenileme hızını 120 olarak seçin.

Bu sorunu bende yaşıyorum bunun için tam ekrandan çıkıp oyna düzelir ama tam ekran oynayacaksan illaki, birkaç ayar var onları yapman ve sınırlamayı kaldırman gerekiyor bu laptopla ilgili değil Windows ile ilgili bir durum teknik servisi arayın Monster'ın teknik servısınma sorunu hemen çözer yani nasıl çözülceğini anlatır. Servis kalitesi çok iyi bir firimadır. Bu arada bu sınırın 40FPS olması ekranınızın 40Hz olmasından dolayı bunuda ayarlardan 120 yapmalısınız bildiğim kadarıyla Abra A5 15.5 120Hz o zaman 120'ye sabitler.
120Hz yapmak için Intel denetim masasını açın ve ekran seçeneğine tıklayıp ekran yenileme hızını 120 olarak seçin.

Monster teknik servisi iyi mi? Adamlar PC'yi 14 günde gönderiyorlar güya 2-5 günmüş. FPS sorunum olduğunda aramıştım bilgisayara format atın dediler. Lütfen hiçbir firmanın fan boyluğunu yapmayalım hocam.

1650 ekran kartı ve i5 10300h işlemcim var Minecraft'a giriyorum. Ne olursa olsun 40 FPS alıyor, Denetim Masası'ndan da değiştirdim yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi diye fakat hala 40 FPS alıyorum.

Minecraft gerçekten optimizasyon açısından çok sorunlu bir oyun OptiFine kurarsan yüksek miktarda FPS artışı yaşarsın (bende 50 FPS artış yaşandı) ayrıca görev yöneticisinden minecrafta sağ tıklar ve öncelik ata deyip yükseği seçersen daha çok FPS artışı olur.

Monster teknik servisi iyi mi? Adamlar PC'yi 14 günde gönderiyorlar güya 2-5 günmüş. FPS sorunum olduğunda aramıştım bilgisayara format atın dediler. Lütfen hiçbir firmanın fan boyluğunu yapmayalım hocam.

Minecraft gerçekten optimizasyon açısından çok sorunlu bir oyun OptiFine kurarsan yüksek miktarda FPS artışı yaşarsın (bende 50 FPS artış yaşandı) ayrıca görev yöneticisinden minecrafta sağ tıklar ve öncelik ata deyip yükseği seçersen daha çok FPS artışı olur.

Fanboyluk değil efendim kuznim yolladı ve 4 günde eline ulaştı.

Eğer laptop kullanıyorsanız entegre grafik işlemcisinden oyunu çalıştırıyor olabilir. Windows 10 kullanıyorsanız nasıl düzeltildiğini biliyorum ama 8.1 ve öncekilerde nasıl düzeltildiğini bilmiyorum.

Geri
Yukarı