GTX 1650 oyunlar akıcı değil

İperion

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yapmadığım yazmadığım yer kalmadı ASRock A320M HDV 4.0 anakart.

8*2 = 16 GB RAM.

Ryzen 5 5500 işlemci.

GTX 1650 4 GB ekran kartı.

144 Hz monitör.

Oyunlarda FPS yüksek ama oyunlar akıcı değil. Isı değerleri ve sistem kullanımları normal sıkıntı yok. Bilgisi olan varsa cevap verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş onuda kontrol edicek sanırsam HWMonitör Programı ile 12 v 5 v 3.3 v gelenleri görür belki bişeyler yakalarız.
ne yapmam lazım şuan ? hwmonitör programını indirip

Aramaya msconfig yazıp Önyükleme bölümünde işlemci sayısında tık varsa onu kaldır Pcyi yeniden başlat.
onu yaptım şuan 12 yaptım çekirdeği başlattım yeniden

ilk önce Voltage Bölümünden 12 v 5 v 3.3 v takip etmelisin degerler normalmi daha sonra oyuna girdiginde aynı programda ekran kartı ve cpu voltaj degerlerinde oynamalar olucak 2 adet resim atabilirsin bizde karşılaştırma yapabiliriz degerleri.

onu yaptım şuan 12 yaptım çekirdeği başlattım yeniden
Hocam Görev Yöneticisi açıkken oyuna girin. FPS anlık 2-5'e düştüğünde Tekrar açıp o anda hangi bölümün %100'e çıktığına bakın.

Performans bölümünden izleyin hocam. Bir süre oynayıp arada Alt+Tab yapıp işlemci, SSD,ethernet ve GPU kullanımlarına bakın. İşlemci , SSD %100'e çıkıyorsa sorun onlardadır. Ethernet bölümünü tam bilmiyorum ama sıfır olması halinde paket kayıplarından dolayı anlık FPS düşüşü yaşıyor da olabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…