GTX 1650 oyunlarda hayal kırıklığı

MSI Afterburner ile sıcaklık ölçümleri yapın derim. Benim kuzenim de Monster'den bilgisayar almıştı ısınma ve takılma problemi yaşıyordu sonradan anlaşıldı ki iade ürün satmışlar hemen değiştirip sıfırını verdiler. Bana göre arkadaşların da dediği gibi eski oyun olduğu için yeni model ekran kartlarında optimizasyon problemlerine yol açması gayet normaldir.

Teşekkürler deneyeceğim, aslında laptop güzel gibi memnunum sadece Witcher 2'de biraz kasması kafamı karıştırdı, bir de benim fanları oyun moduna alınca çok gürültülü çalışıyor gibi, fakat sıcaklığa bakınca en fazla 65 derece oluyor işlemci ve ekran kartı, sizce normal midir?

Teşekkürler deneyeceğim, aslında laptop güzel gibi memnunum sadece Witcher 2'de biraz kasması kafamı karıştırdı, bir de benim fanları oyun moduna alınca çok gürültülü çalışıyor gibi, fakat sıcaklığa bakınca en fazla 65 derece oluyor işlemci ve ekran kartı, sizce normal midir?

Normal benim sistemim 840M ve i7 4510U 90 derecede çalışıyor yükte.

Bir arkadaşım monster kullanıyor o da gürültülü çalıştığını söylüyor ve bilgisayarında herhangi bir problem yok, normal bir durum.
Biraz daha yeni bir oyunu deneyin bilgisayarın performansını ölçmek için.

Herkeze teşekkürler, Witcher 3'ü indirip bir deneyelim bakalım sağ olun.
Eski oyunlar yeni sistemlerde çalışır gibi bir durum yok hatta çoğu zaman sorun çıkarır. Crysis 1 en yüksek sistemlerde bile kasıyor ona bakarsan bende de aynı laptop var şu an oyun oynamadım ama onun dışında memnunum.

Hocam oyun modunda fanlarınızın gürültü seviyesi nasıl? Hafif gürültü var mı?

Witcher 2 için konuşuyorsak ultra ayarlar (1080p) için maksimum 35-40 FPS dolayları diyebiliriz.

Witcher 2 için konuşuyorsak ultra ayarlar (1080p) için maksimum 35-40 FPS dolayları diyebiliriz.
GTX 1050 ile Ultra 1080p 60 FPS stabil bir şekilde bitirmiştim. O değerlerin bir tık fazlasını GTX 1050 ile Witcher 3 Ultra'da alıyorum. 1650, optimizasyon sıkıntısını göz önünden kaldırırsak hayli hayli yeterli olacaktır 1080@60 oyun deneyimi için.

Geri
Yukarı