GTX 1650 oyunlarda hayal kırıklığı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda adam Witcher 2'yi GTX 1650 ile ultrada ortalama 70 FPS civarında oynuyor.

Optimizasyon sorunu olduğundandır. YouTube'da bir videoda 2080Ti'lı bilgisayar Crysis 1'de 35 FPS değerlerine kadar düşüyordu.

GTX 1650 için mi?
Evet. Witcher 2'de herhangi bir optimizasyon sorunu olabilir, FPS düşüşü bundan da kaynaklanıyor olabilir. FPS değeri sadece GPU için baz alınmıyor. Sistemdeki diğer faktörler (bileşenlerin) durumuna göre bu değerler değişiklik gösterebilir.

GTX 1050 ile Ultra 1080p 60 FPS stabil bir şekilde bitirmiştim. O değerlerin bir tık fazlasını GTX 1050 ile Witcher 3 Ultra'da alıyorum. 1650, optimizasyon sıkıntısını göz önünden kaldırırsak hayli hayli yeterli olacaktır 1080@60 oyun deneyimi için.
Dediğim gibi Witcher 2'yi denemediğim için tam olarak isabetli yorum yapamıyorum. GPU'dan ziyade CPU, RAM vb. bu FPS olayına etki ettiğini yukarıda yazdım. Sizin durumunuz onla alakalı olabilir. Şunu da söylemem lazım, Afterburner ile değerler açıkça görüntülenirse daha da isabetli şeyler söyleyebiliriz.

Ubersampling kapalıyken sıkıntı çekmeniz enteresan geldi açıkçası. Her ne kadar optimizasyonu iyi olmayan bir oyun olsa da oldukça eski assetlere sahip bir oyun sorun çıkarmamalı.

Kasmaktan kastım tabii ki 20-30 FPS falan değil :) yine akıcı gibi oyun 40-65 arası FPS aldığımı tahmin ediyorum kafama takılan 2011 yapımı bir oyun ne kadar kastırabilir ki yeni bir ekran kartını? Arada bazen ekranı ani döndürünce hafif kasıntı da yapıyor ayrıca.

Geri
Yukarı