GTX 1650 sistem aniden donuyor

MertQQ

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, bazen YouTube'da veya oyunda fark etmeksizin herhangi bir zamanda 1 saniye FPS 1'e düşüyormuş gibi oluyor. Neden kaynaklı bilmiyorum, ekran kartım GTX 1650. Tek fan ve ASUS'un Tweak'ta sunduğu OC modunda +35MHz değerler stabil işlemcim ise Ryzen 5 3500 ASUS'ta AI Suite'de ise işlemciye ayarlanan değerleri fotoğraf olarak atacağım. İyi forumlar.
Har vurup harman savuran değilim, 4 yıl patates PC kullanmış biri olarak her şeyi açık bırakmıyorum. İşlemci ve ekran kartı sıcaklık değerleri PUBG Mobile lobide iken çekildi.
Ayrıyeten NVMe M.2 ssdminde durumunu atayım.
Daha doğrusu bilgisayarda herhangi bir eylem yaparken FPS aniden 1 saniye civarı gibi FPS 5-15'e düşüyor monitörüm 144 Hz HDMI kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• deger.png
    deger.png
    336,8 KB · Görüntüleme: 58
  • degerz.png
    degerz.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar, bazen YouTube'da veya oyunda fark etmeksizin herhangi bir zamanda 1 saniye FPS 1'e düşüyormuş gibi oluyor. Neden kaynaklı bilmiyorum, ekran kartım GTX 1650. tek fan ve ASUS'un Tweak'ta sunduğu OC modunda +35MHz değerler stabil işlemcim ise Ryzen 5 3500 ASUS'ta AI Suite'de ise işlemciye ayarlanan değerleri fotoğraf olarak atacağım. İyi forumlar.
Har vurup harman savuran değilim, 4 yıl patates PC kullanmış biri olarak her şeyi açık bırakmıyorum. İşlemci ve ekran kartı sıcaklık değerleri PUBG Mobile lobide iken çekildi.
Ayrıyeten NVMe M.2 ssdminde durumunu atayım.
Daha doğrusu bilgisayarda herhangi bir eylem yaparken FPS aniden 1 saniye civarı gibi FPS 5-15'e düşüyor monitörüm 144 Hz HDMI kullanıyorum.

Sürücünüz güncel olmayabilir güncel olmayınca dediğiniz gibi anlık bir takılma oluyor.

Geri
Yukarı