GTX 1650 sistemde oyunlar kasıyor

cemalycts

Decapat
Daha fazla  
Selam dostlar size hızlıca problemimden bahsetmek istiyorum.
Sistem özelliklerim attığım resimlerde mevcut. Ben anlamıyorum YouTube'dan benimle neredeyse aynı sisteme sahip birinin videosunu izliyorum Witcher3'te High ayarlarda 70 FPS aşağısı almıyor anlamıyorum. Yazılımlarım güncel ancak pek bilgim yok işlemcinin bir yazılımı varsa da bilmiyorum. Sizce sorun nerede? Oyunu 1080P High ayarlarda oynuyorum. Ayrıca bu sorun RDR2 oyununda da oluyordu. CPU kullanımı 100'e fırlıyor resimlerde ancak bu işlemci bu ekran kartına darboğaz yapabilir mi zannetmiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• dawdawdwad.png
    dawdawdwad.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 169
  • dsadsad.png
    dsadsad.png
    67,9 KB · Görüntüleme: 152
  • dsd.png
    dsd.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 146
  • ewqewqe.png
    ewqewqe.png
    395,3 KB · Görüntüleme: 168
Çekirdekleri msconfig den etkin hale getirdim şimdi oyunu böyle deneyeceğim.
Yine devam ediyor sorun

Dosya Ekleri

• 5545.png
    5545.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 34
Çekirdekleri MSConfig'den etkin hale getirdim şimdi oyunu böyle deneyeceğim.
Yine devam ediyor sorun.

İşlemciyi Benchmark testine sokun. Bakalım işlemci gerçekten olması gereken performansında mı çalışıyor? Yoksa düşük performansta mı? Bu arada BIOS ayarlarını bir gözden geçirin derim. Eğer birkaç ayarla oynadıysanız bu da sıkıntı yapıyor olabilir.

İşlemciyi Benchmark testine sokun. Bakalım işlemci gerçekten olması gereken performansında mı çalışıyor? Yoksa düşük performansta mı? Bu arada BIOS ayarlarını bir gözden geçirin derim. Eğer birkaç ayarla oynadıysanız bu da sıkıntı yapıyor olabilir.

Ben BIOS'tan hiç anlamıyorum. Şu anda bilgisayarı güncelleştiriyorum. Acaba bitince size BIOS ayarlarının resmini atsam uygun bir zamanınızda inceleyebilir misiniz?

Ben BIOS'tan hiç anlamıyorum. Şu anda bilgisayarı güncelleştiriyorum. Acaba bitince size BIOS ayarlarının resmini atsam uygun bir zamanınızda inceleyebilir misiniz?

BIOS hassas bir yerdir. Uzaktan sağlıklı iletişim kuramayız. Bizim burada BIOS hakkında tavsiye vermemiz yanlış olur. Diyebileceğim tek şey default ayarlarına dönmek olacaktır. Siz gene CPU ile ilgili olan menünün fotoğrafını gönderin. Arkadaşlarla birlikte incelemiş oluruz.

Buyrun BIOS ayarları

Dosya Ekleri

• 20201031_214128.jpg
    20201031_214128.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 37
  • 20201031_214140.jpg
    20201031_214140.jpg
    57,1 KB · Görüntüleme: 42
  • 20201031_214147.jpg
    20201031_214147.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 39
Buyurun BIOS ayarları.

Baktığımız zaman bütün performans arttırıcı araçlar aktif gözüküyor. Ya işlemcide bir problem var. Ya da sorun oyun ile alakalı. Eğer oyunu düşük çözünürlükte kullanıyorsanız. Yük işlemciye biniyor olabilir. Ayrıca CS:GO ETS 2 GTA 5 vs. elinizde oyunlar varsa bunlarla karşılaştırma yapıp sorunun oyun ile alakalı olup olmadığını anlaşmış oluruz. Son çare Benchmark testi ile sonuçları karşılaştırmak olacaktır. Maalesef uzaktan bu kadar destek verebiliyoruz. Sistem elimizin altında olsa belki de yarım saatte halledebileceğiz. Siz dediklerimi yapın bakalım sonuç olacak.

Benchmark testini yapacağım. İşlemcide nasıl bir problem olabilir sizce? Donanımsal olabilir mi ya da takılırken yapılan hatalar bilemiyorum gerçekten. Sizce bir bilgisayarcı bunu çözebilir mi? Bunu da deneyeceğim. Son çare olarak sanırım üreticiyle konuşacağım.

Geri
Yukarı