Çözüldü GTX 1650 Super sistem Witcher 3 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
1 ay önce almış olduğum bilgisayarıma Witcher 3 son sürümü yükledim fakat FPS internetteki performans videolarından çok daha düşük. İşlemcim: AMD Ryzen 5 1600. 40-50 fps arası seyrediyor.

Son düzenleme:
1 önce almış olduğum bilgisayarıma Witcher 3 son sürümü yükledim fakat FPS internetteki performans videolarından çok daha düşük. İşlemcim: AMD Ryzen 5 1600.

Önerim budur (ben denedim): Ayarlara girip gelişmiş seçenekler ve gelişmiş yeniden başlatmayı seç (ya da Shift'e basılı tutup bilgisayarı yeniden başlata bass) sonra gelişmiş seçeneklere gir, ve başlangıç ayarlarına tıkla ve 4'e bas güvenli moda geçecek sonra DDU'yu çalıştırıp tüm Driver'leri aldır ve yeniden başlata tıkla ve kalkacaktır ardından tekrar Driver'leri yükle.

Hayır, en düşük ayarlarda 60 FPS sabit. Fakat internet üzerinden gösterilen performansta (Ultra 60 FPS) denediğimde 40-50 FPS oluyor. Sinematikte 60 FPS sabit ama. League of Legends'de de internet üzerinden 180-160 FPS gösteriyorken ben yalnızca 140-130 FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, en düşük ayarlarda 60fps sabit. Fakat internet üzerinden gösterilen performansta (ultra 60fps) denediğimde 40-50 fps oluyor. Sinematikte 60fps sabit ama. League of legends'de de internet üzerinden 180-160 fps gösteriyorken ben yalnızca 140-130 fps alıyorum.
Öncelikle herhangi bir sıkıntı yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyin, gördüğünüz üzere ultra ayarlarda alınan performans 40-50 arası. 60 FPS alınan videolarda FPS'in yüksek olduğu boş yerlerdeler. Ek olarak diğerlerine nazaran oluşan FPS farkı diğer sistem bileşenlerinin daha alt olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Arkadaşın sürücüleri Driver Booster gibi bir uygulama ile yüklemiş olabilir mi? Bir de kendi sistemini tam olarak belirtir misin ve internette izlemiş olduğun sistemi bize belirtir misin?

Önerim budur (ben denedim): Ayarlara girip gelişmiş seçenekler ve gelişmiş yeniden başlatmayı seç (ya da Shift'e basılı tutup bilgisayarı yeniden başlata bass) sonra gelişmiş seçeneklere gir, ve başlangıç ayarlarına tıkla ve 4'e bas güvenli moda geçecek sonra DDU'yu çalıştırıp tüm Driver'leri aldır ve yeniden başlata tıkla ve kalkacaktır ardından tekrar Driver'leri yükle.

GeForce Experience üzerinden oyunu optimize ettim ve sürücüler güncel olarak gösteriyor.

Güncel biliyorum ama sürücü çakışması olabilir, ama dediğim işlemi yapmadan önce bir NVIDIA ayarlarına girip Phisyx'i otomatikten GPU'ya getirip deneyin.

Test videolarına bakarken test sistemindeki işlemci ile sisteminizde kullandığınız işlemcinin ve tüm ayarların aynı olmasına dikkat edin. Eğer NVidia Hairworks ayarları da açıksa o FPS değerinin normal olduğunu düşünüyorum. 60 FPS almak istiyorsanız o ayarı kapatmayı deneyebilirsiniz.

Hayır, en düşük ayarlarda 60fps sabit. Fakat internet üzerinden gösterilen performansta (ultra 60fps) denediğimde 40-50 fps oluyor. Sinematikte 60fps sabit ama. League of legends'de de internet üzerinden 180-160 fps gösteriyorken ben yalnızca 140-130 fps alıyorum.

En düşük ayarda 60FPS sabit ise V-sync açıktır onu kapat. En yüksek ayarlarda ise 50 FPS civarı alman normal o kartla. Hairworks açınca 40'lara rahat düşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı