GTX 1660 Super sistem The Witcher 2 düşük FPS

Gravax06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Selam, dün menüde mouse çalışmıyor diye bir konu açmıştım, nasıl olduysa düzeldi. Ancak oyuna girdiğimde FPS neredeyse yerlerde, 50-55 FPS civarı alıyorum. Acaba oyunla alakalı bir sorun mudur?
Sistem özelliklerim: AMD Ryzen 3 3300X.
16 GB RAM.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6.
1 TB HDD, 512 GB M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sadece o oyunda oluyorsa sıkıntı oyundadır.
Selam, dün menüde mouse çalışmıyor diye bir konu açmıştım, nasıl olduysa düzeldi. Ancak oyuna girdiğimde FPS neredeyse yerlerde, 50-55 FPS civarı alıyorum. Acaba oyunla alakalı bir sorun mudur?
Sistem özelliklerim: AMD Ryzen 3 3300X.
16 GB RAM.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6.
1 TB HDD, 512 GB M.2 SSD.

Oyun optimizasyon açısından rezalet bir oyun. Oyunun ana sayfasındaki sistem gereksinimlerine aldanmayın. Oyunun optimizasyonu kötü olduğundan dolayı 25-30 fps almanız doğaldır.

Oyuna girip "Görüntü ve Dil" deyin. "Gelişmiş Seçenekleri Göster" seçeneğini seçip "Konfigürasyon Seti" seçeneğini Orta Ayar olarak değiştirin. Ardından Bulanık Efektleri, Süsleme, Islak Yüzeyler Yağmur Efekti, SSAO'yu kapatın. Geri kalan ayarları istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Örneğin Gölge Kalitesi'ni Yüksek yapabilirsiniz. En Yükseğe getirmeyin, Yüksek olsun. Deneme-yanılma yöntemiyle bu ayarları yaptım ve oyunu 55-60 FPS civarında oynayıp bitirdim.

Geri
Yukarı