Çözüldü GTX 1650 Super sistem Witcher 3 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
1 ay önce almış olduğum bilgisayarıma Witcher 3 son sürümü yükledim fakat FPS internetteki performans videolarından çok daha düşük. İşlemcim: AMD Ryzen 5 1600. 40-50 fps arası seyrediyor.

Son düzenleme:
Hairworks nedir? Bu arada formatına dahil her şeyi yazılımcı arkadaşım kurdu.

Oyunun ayarlarına gir orada göreceksin. Attığım videoda 40. saniyeye gel orada gösteriyor nerede olduğu. Onu kapatırsan FPS artışı yaşarsın biraz.

Hairworksu kapatınca yüksek bir fps artışı yaşadım teşekkürler. Bu arada kasanın ön panelinde 3 adet fan var arkasında da 1 adet. Fakat sadece arkasındaki fan çalışıyor, bunu nasıl çalıştırabilirim. Yabancı forumlardan araştırdım sıcaklığa bağlı olduğunu söylüyorlar fakat 5 tane fan varken sadece 2 tanesi çalışıyor.

Hairworksu kapatınca yüksek bir fps artışı yaşadım teşekkürler. Bu arada kasanın ön panelinde 3 adet fan var arkasında da 1 adet. Fakat sadece arkasındaki fan çalışıyor, bunu nasıl çalıştırabilirim. Yabancı forumlardan araştırdım sıcaklığa bağlı olduğunu söylüyorlar fakat 5 tane fan varken sadece 2 tanesi çalışıyor.

Normalde ön fanların otomatik çalışması lazım düşük devirde dahi olsa. Sıcaklığa göre çalışan fanlar ekran kartı fanlarıdır. Eğer öndeki kasa fanları hiç çalışmıyorsa bağlantıları düzgün yapılmamıştır veya BIOS ayarında yanlışlık vardır.

Diğer arkadaşlar da fikrini söylerse daha iyi olur. Sıcaklığa göre çalışan kasa fanı hiç duymadım bugüne kadar.

1 Ay önce almış olduğum bilgisayarıma Witcher 3 son sürümü yükledim fakat FPS internetteki performans videolarından çok daha düşük. İşlemcim: AMD Ryzen 5 1600. 40-50 FPS arası seyrediyor.

Ben i3 4130 8 RAM 1050 Ti ile yaptığım şu ayarlarla en düşük 40 en fazla 60 65 FPS alıyorum. Belki işine yarar.
NVIDIA hairworks Full kapalı tüm ayarları
Gölgeler düşük.
Su kalitesi orta.
Kalan tüm ayarlar yüksekte
Senin durumunu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı