GTX 1650 Super sistemde FPS düşüyor

SWAMP133

Centipat
Daha fazla  
1650 Super + Ryzen 3 3100 ve 8 GB 3000 MHz RAM'li 240 GB SSD ve 500 GB HDD var. Oyunlarım hard diskte. Oyunları genellikle Ultra ve yüksek ayarlarda oynuyorum. Oyun içi ekran kartım 60-75 derece arası işlemcimde 40-55 derece arası oluyor genellikle. Kullanım olarak ekran kartım 85-100 işlemcim de 35-60 kullanım oluyor genellikle. PC'yi alalı 5 ay oldu ve drop yiyorum. Drop yediğim oyunlar Valorant, LoL, GTA V, Apex Legends, Strandeed Deep, Rocket League gibi oyunlarda yiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun kaynağı yüksek ihtimalle yavaş olan HDD. RAM'i de 8x2 olacak şekilde güncellersen performans epey artar. Öncelik oyunları yükleyebileceğin bir SSD almak olsun. Drop yediğin oyunlardan birini SSD'ye atıp denersen sorun daha net ortaya çıkar.

Sorunun kaynağı yüksek ihtimalle yavaş olan HDD. RAM'i de 8x2 olacak şekilde güncellersen performans epey artar. Öncelik oyunları yükleyebileceğin bir SSD almak olsun. Drop yediğin oyunlardan birini SSD'ye atıp denersen sorun daha net ortaya çıkar.

SSD 240 GB orada başka programlarım olduğu için atamıyorum sadece RAM'i 2x8 yapsam düzelirmi.

Neden ki.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı