GTX 1650 SUPER Sistemde GTA Online 55 FPS'e Düşüyor

ElitBoss

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, normal ayarlara alıyorum. Online'da 55 FPS'e düşüyor. Gidiyorum Very High'a, 60-70. Bir de 60'in altına düşünce çok kasıyor. 65'le 59'un çok farkı var. Neden böyle? Monitörüm, 60 Hz ondan mı? Bir de işlemcim i3-10100F.

GTA Online zaten sıkıntılı biraz ama genel olarak bütün online oyunlarda FPS değeri offline moda göre düşük olur. Online daha çok işlemci istiyor çünkü offline moda göre. 65 ile 59'un bir farkı yok, olsa da hissedemez veya göremezsin. Bence bir sorun yok sisteminde.

GTA Online zaten sıkıntılı biraz ama genel olarak bütün Online oyunlarda FPS değeri offline moda göre düşük olur. 65 ile 59'un bir farkı yok, olsa da hissedemez veya göremezsin. Bence bir sorun yok sisteminde.

Vallaha var 60'in altına inince kasıyor.
Hocam MSI Afterburner açıp bir gözlemler misiniz GPU ve CPU kullanımlarını? Ramleriniz dual channel mı?
Yok tek 8 pek anlamam ne yapmam gerek

Bu karta göre bu FPS'ler normal mi bir de normale alınca FPS düşüyor yükseleceği yerde çözünürlük 1440 X900.
Normal. Ben 1660 Super ve Ryzen 5 3600 ile her şey ultra 80-100 arası alıyorum. Seninkisi gayet normal.

Bu arada çözünürlüğün 1920-1080 olursa FPS yükselme şansı bile var. :D

Yok tek 8 pek anlamam ne yapmam gerek
Hocam bazen bu düşüşlerin sebebi RAMlerin dual channel olmamasından olabiliyor. Deneyebileceğiniz 2x4 RAM ya da ekleyebileceğiniz 8GB RAM varsa bir de öyle denemeye çalışın. Buradan MSI Afterburner'ı indirin. İzleme kısmından GPU kullanımı, CPU kullanımı gibi bölümleri açarsanız oyun içinde bu değerleri görebilirsiniz. Yani kasma olduğu sırada hangi donanımda ne oluyor görebileceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı