GTX960 ve Ryzen 5 1600 AF BF5 FPS düşmesi

tuğrahan sezer

Hectopat
Sistemim.
*Ryzen 5 1600 AF.
*Gigabyte B450M S2H.
*XPG Gammix D30 3200MHz 8 GB RAM.
*Gigabyte Windforce GTX960 OC 2 GB.
*Aerocool Cylon 500W PSU.
*WD Blue 7200RPM 1TB HDD.
Arkadaşlar sistemim bu. Sorunum ise BF5 oynarken ani olarak FPS düşmesi ve takılma yemem. BF1'de oynuyorum ve onda hiçbir sorun yok. Yine oynadığım diğer oyunlarda da böyle bir sorun yok. Ama BF5'te bir acayiplik var. MSI Afterburner ile baktığım zaman gözüme en çok çarpan şey ekran kartı kullanımının anlık düşüşü. Sizce sorun neden kaynaklı?

Eki Görüntüle 614229
Arkadaşlar şansa drop yediğim anda almışım görüntüyü 😀 . Normal halde iken fps 80-90 civarı filan bu haritada.

Future Frame Rendering ayarı açık değilse açın, onun haricinde RAM takviyesi yaparak Dual Channel desteğini aktif hale getirmeniz; performans açısından ciddi bir kazanım elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

Future Frame Rendering ayarı açık değilse açın, onun haricinde RAM takviyesi yaparak Dual Channel desteğini aktif hale getirmeniz; performans açısından ciddi bir kazanım elde etmenizi kolaylaştıracaktır.
Future frame rendering de açık hocam. Artık bıkkınlık verdi şu oyun. Açıkçası attığım resime dayanarak gene söylüyorum bence sorun vram ile alakalı. Ama her halükarda 16gb rama e de geçeceğim. İyisi mi önce ram ile ilgilenip ardından 4 ya da 8gb vram li bir karta bakayım.

bfv_2020_07_12_21_24_49_444.png

Kartının 2 GB olduğunu unutmuşum evet kartın VRAM yetersiz geliyor olabilir gerçekten.

Eki Görüntüle 614245

Kartının 2 GB olduğunu unutmuşum evet kartın VRAM yetersiz geliyor olabilir gerçekten.

Ayarlar ultradaysa sıkıntı yok hocam, o GPU kullanım değeri anlık olarak düşmüş olabilir. Province, güzel optimize edilmiş haritalardan biri 🙂. RAM kullanım miktarının da zaten 8 GB'ı geçmeye çok müsait olduğu anlaşılabiliyor.

Ayarlar ultradaysa sıkıntı yok hocam, o GPU kullanım değeri anlık olarak düşmüş olabilir. Province, güzel optimize edilmiş haritalardan biri 🙂. RAM kullanım miktarının da zaten 8 GB'ı geçmeye çok müsait olduğu anlaşılabiliyor.
Valla provence de de aşırı drop giriyor desem 😀 😀 .
Aslında bütün haritalarda drop giriyor. Ve %95 tam çatışmaya gircem önüme adam çıktı pat drop sonra düzeliyor ve ölmüyosun.
pardon ölüyosun. 😀

%0.1'i çekmemişim kendisi 20'lerdeydi. Memnun değilim bu performanstan, ayarlar ultra değil yüksek.

Kötüymüş gerçekten o zaman, bilmiyordum bunu. Bu tarz oyunlarda AMD tarafından minimum R3 3300X/R5 3600 tarzı işlemciler tercih etmekte fayda var.
Valla provence de de aşırı drop giriyor desem 😀 😀 .
Aslında bütün haritalarda drop giriyor. Ve %95 tam çatışmaya gircem önüme adam çıktı pat drop sonra düzeliyor ve ölmüyosun.
pardon ölüyosun. 😀

RAM'i alabiliyorsanız almayı çalışın, büyük oranda bu sıkıntıların çoğu düzelecektir. Bir de grafikleri çok yükseğe çekmeyin, malum kartın 2 GB VRAM'i var, bundan dolayı da ekstra bir sorunla karşılaşmayasınız.

Kötüymüş gerçekten o zaman, bilmiyordum bunu. Bu tarz oyunlarda AMD tarafından minimum R3 3300X/R5 3600 tarzı işlemciler tercih etmekte fayda var.

RAM'i alabiliyorsanız almayı çalışın, büyük oranda bu sıkıntıların çoğu düzelecektir. Bir de grafikleri çok yükseğe çekmeyin, malum kartın 2 GB VRAM'i var, bundan dolayı da ekstra bir sorunla karşılaşmayasınız.
zaten low dan yukarı çekmek için yürek yemek lazım farkındayım.
Ama merak ettiğim bir şey var. İzlediğim bir videoda sanal belleğin Bf5 e yardımcı olacağı söylemişti. Bende bunun sonucu 16gb sanal bellek ayırdım sisteme. Evet biliyorum sanal bellek ram değil. Ama ufakta olsa bir yardımı olması lazımdı. Nedense olmadı. Sizce sanal bellek arttırmak gereksiz mi?

Sistemim.
*Ryzen 5 1600 AF.
*Gigabyte B450M S2H.
*XPG Gammix D30 3200MHz 8 GB RAM.
*Gigabyte Windforce GTX960 OC 2 GB.
*Aerocool Cylon 500W PSU.
*WD Blue 7200RPM 1TB HDD.
Arkadaşlar sistemim bu. Sorunum ise BF5 oynarken ani olarak FPS düşmesi ve takılma yemem. BF1'de oynuyorum ve onda hiçbir sorun yok. Yine oynadığım diğer oyunlarda da böyle bir sorun yok. Ama BF5'te bir acayiplik var. MSI Afterburner ile baktığım zaman gözüme en çok çarpan şey ekran kartı kullanımının anlık düşüşü. Sizce sorun neden kaynaklı?

Oyun ne kadar grafik düşürsen de 10-11 GB RAM kullanır. 8 GB RAM yetmez bir sekiz daha takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı