Çözüldü GTX 1650 Ti Battlefield 1 düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Chimonto

Hectopat
Daha fazla  
BF1'de düşük GPU kullanım sorunum var. %50-60 arası takılıyor hatta bazen 40'lara düşüp FPS düşmesi yaşatıyor. GPU kullanımı yükseldiği zaman FPS değeri de yükseliyor. Başka bir oyunda böyle olmuyor %100'de çalışıyor GPU. Ayarları Ultra'da da Low'da da kullansam FPS neredeyse değişmiyor ve durum aynı. Sizce neden olabilir?

• ASUS TUF FA506II laptop.
  • Ryzen 5 4600H.
  • 8 GB RAM 3200 MHz.
  • GTX 1650 Ti.

Çözüm
Ben ve arkadaşımda yaşadık Ultra'da %100 kullanıp 30FPS veriyordu format attim BIOS'tan ama dikkat et BIOS'tan Ultra'da 60FPS onuyorum.

RAM'in düşük bir kere 10gb+ RAM kullanır BF oyunları tek çare format öyle söyleyeyim bende çok uğraştım tek çözüm format yani ben orta grafiklerde 45 FPS alıyordum formattan sonra Ultra'da 60FPS ortada 80fps+ alıyorum ama şimdi Watch Dogs 2 de aynı sorun var bende formatla da uğraşmak istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum biraz daha araştır format atmadan istersen son çözümün format olsun ama BIOS'tan normal Windows 10 sıfırlamadan yaparsan düzelmeyebilir.

Sorunu çözdüm. 8 GB RAM takviyesi yaptım FPS beklediğimden daha fazla arttı. Her oyunda sorunum düzeldi, yardımlarınız için teşekkür ederim. Yöneticiler konuyu kapatabilir mi?
RAM takviyesi yapman lazım. BF gibi oyunlar 9-10 GB RAM kullanıyor. RAM alasıya kadar ayarları yükseltip oynamayı dene. MSI Afterburner değerlerini at.
ayarları ne kadar yükseltsem de gpu kullanımı yine düşüyor

Resolution Scale'i yükseltmeyi dene. V Sync açıksa kapat.
iki ayarla da oynadım düzelmiyor, mesela res scale'i 150ye çekip fullüyorum biraz düzeliyo gibi oluyo sonra yine devam
asusla görüştüm teknik servisimize gönderin bakalım dediler, sanırım en son çare bu.
CPU sıcaklığı 85 dereceye kadar çıkıyor, sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

RAM tek kanal ve 8GB olduğu için sorun yaşıyorsun. Bir adet 8GB RAM alırsan sorun büyük oranda düzelir.

BF1'de düşük GPU kullanım sorunum var. %50-60 arası takılıyor hatta bazen 40'lara düşüp FPS düşmesi yaşatıyor. GPU kullanımı yükseldiği zaman FPS değeri de yükseliyor. Başka bir oyunda böyle olmuyor %100'de çalışıyor GPU. Ayarları Ultra'da da Low'da da kullansam FPS neredeyse değişmiyor ve durum aynı. Sizce neden olabilir?

• Ryzen 5 4600H.
  • 8 GB RAM 3200 MHz.
  • GTX 1650 Ti.
Ben ve arkadaşımda yaşadık ultrada %100 kullanıp 30fps veriyordu format attim bios tan ama dikkat et biostan ultrada 60fps onuyorum

• Ryzen 5 4600H.
  • 8 GB RAM 3200 MHz.
  • GTX 1650 Ti.
Ramin düşük bir kere 10gb+ ram kullanır bf oyunları tek çare format öyle söyliyim bende çok uğraştım tek çözüm format yani ben orta grafiklerde 45 fps alıyordum formattan sonra ultrada 60fps ortada 80fps+ alıyorum ama şimdi watch dogs 2 de aynı sorun var bende formatlada uğraşmak istemiyorum ne yapıcam bilmiyorum biraz daha araştır format atmadan istersen son çözümün format olsun ama bios tan normal windows 10 sıfırlamadan yaparsan düzelmeyebilir

Ben ve arkadaşımda yaşadık Ultra'da %100 kullanıp 30FPS veriyordu format attim BIOS'tan ama dikkat et BIOS'tan Ultra'da 60FPS onuyorum.

RAM'in düşük bir kere 10gb+ RAM kullanır BF oyunları tek çare format öyle söyleyeyim bende çok uğraştım tek çözüm format yani ben orta grafiklerde 45 FPS alıyordum formattan sonra Ultra'da 60FPS ortada 80fps+ alıyorum ama şimdi Watch Dogs 2 de aynı sorun var bende formatla da uğraşmak istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum biraz daha araştır format atmadan istersen son çözümün format olsun ama BIOS'tan normal Windows 10 sıfırlamadan yaparsan düzelmeyebilir.

Sorunu çözdüm. 8 GB RAM takviyesi yaptım FPS beklediğimden daha fazla arttı. Her oyunda sorunum düzeldi, yardımlarınız için teşekkür ederim. Yöneticiler konuyu kapatabilir mi?

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı