GTX 1650 Ti i5-10300H CS:GO düşük FPS

EgeStrqfes

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar.
  • GTX 1650 Ti.
  • 16 GB RAM.
  • 250 SATA - 500 GB M.2 SSD.
  • i5-10300H

Laptop kullanıyorum. Millet 1920x1080 Full Ultra ayarlarda 320 FPS alıyor benchmarkta. Ben (aynı bilgisayar ile) her şey en düşük, 1280x1024'te Dust 2'de 90 FPS, Benchmark'ta 190 falan alıyorum. Yükseğe falan alın oyunu diyorlar. Gerçekten işe yarayabilir mi? Oyun açıkken maçtayken Görev Yöneticisi'ni açıyorum %7-8 falan kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar.
  • GTX 1650 Ti.
  • 16 GB RAM.
  • 250 SATA - 500 GB M.2 SSD.
  • i5-10300H

Laptop kullanıyorum. Millet 1920x1080 Full Ultra ayarlarda 320 FPS alıyor benchmarkta. Ben (aynı bilgisayar ile) her şey en düşük, 1280x1024'te Dust 2'de 90 FPS, Benchmark'ta 190 falan alıyorum. Yükseğe falan alın oyunu diyorlar. Gerçekten işe yarayabilir mi? Oyun açıkken maçtayken Görev Yöneticisi'ni açıyorum %7-8 falan kullanıyor.

Kanka alacağın ortalama FPS 130 140 kimse o sistemle 320 FPS almaz MUX yoksa.

Steam - CS:GO - Özellikler - Başlatma Seçenekleri'ne aşağıdaki komutları yazın.
Kod:
-high -nojoy +mat_queue_mode 2 -threads 8 -nod3d9ex1 -novid -tickrate 128 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0 -d3d9ex -freq 144
özellikle son gelen güncellemede -nojoy komutu çok işe yarıyor. Aynısını yaptım büyük verim aldım, droplar azaldı sorunum çözüldü. Aynı sorun dolayısıyla ben de konu açmıştım bakabilirsiniz.

Kanka :D, bundan 2 ay önce 250-300 FPS alıyordum. Adamlar MSAA X8'de falan 320 alıyor. Sen galiba 1650 Ti'ın gücünden haberdar değilsin. O dediğin FPS'i ben GTA 5 de alıyorum.

Oyun ayarlarının ekran görüntüsünü gönderin.

Kanka :D, bundan 2 ay önce 250-300 FPS alıyordum. Adamlar MSAA X8'de falan 320 alıyor. Sen galiba 1650 Ti'ın gücünden haberdar değilsin. O dediğin FPS'i ben GTA 5'de alıyorum.
Son gelen Steam arayüzü güncellemesi oyunun optimizasyonunu yok etti. Dediğim kodları girin başlatma seçeneklerine herkes aynı sorundan muzdarip. 1650 Ti o kadar güçlü kart değil ama CS:GO da güçlü değil. Yani 200-250 FPS arasında minimum gezinmeniz lazım.
Sen bence masaüstü 1650 Super ile karsilastiriyrosun kanka. MSAA 8X Ultra ayarlar CS:GO 320 FPS? Komikmiş.
Olay kart değil hocam. CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun, dolayısıyla yüksek FPS alması gerek arkadaşın. Dediğim kodlar çözer sorununu.

Son gelen Steam arayüzü güncellemesi oyunun optimizasyonunu yok etti. Dediğim kodları girin başlatma seçeneklerine herkes aynı sorundan muzdarip. 1650 Ti o kadar güçlü kart değil ama CS:GO da güçlü değil. Yani 200-250 FPS arasında minimum gezinmeniz lazım.

Olay kart değil hocam. CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun, dolayısıyla yüksek FPS alması gerek arkadaşın. Dediğim kodlar çözer sorununu.
Çözmedi. Yine aynı etaplarda aynı FPS'i alıyor.
Şimdi oyunu yüksek ayarlara alıp deniyeceğim. Bu arada hâlâ oyun %9 kullanıyor.

Son gelen Steam arayüzü güncellemesi oyunun optimizasyonunu yok etti. Dediğim kodları girin başlatma seçeneklerine herkes aynı sorundan muzdarip. 1650 Ti o kadar güçlü kart değil ama CS:GO'da güçlü değil. Yani 200-250 FPS arasında minimum gezinmeniz lazım.

Biliyorum zaten arkadaşa aynı sistemin 1 sene önceki halini atayipm 1080p Low ayarlarda adam 140 170 arasi alıyor. Bu 320 FPS'i de çok merak ettim atsın bana video falan. MUX yoksa diyorum tekrar MUX ne bilmiyorsanız öğrenin espor oyunlarına katkısına bakın sonra konuşalım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi oyunu yüksek ayarlara alıp deneyeceğim. Bu arada hâlâ oyun %9 kullanıyor.

Görev Yöneticisi'nden bakarsan olmaz MSI Afterburner'le bakman lazım.

Şimdi oyunu yüksek ayarlara alıp deneyeceğim. Bu arada hâlâ oyun %9 kullanıyor.

%9 kullanmıyor. Siz oyunu aşağıya alıp bakıyorsunuz. O sırada oyun FPS'i sabitlediği için CPU ve GPU kullanımı düşüyor. Oyun ayarlarının ekran görüntüsünü gönderin.

Geri
Yukarı