GTX 1650 Ti oyunda 86 derece normal mi?

Ekran kartının maksimumu çalışma sıcaklığı 90 derece iken 86 derecede çalışması nasıl normal oluyor bilmiyorum ama haklısınızdır.

Ekran kartının maksimumu çalışma sıcaklığı 90 derece iken 86 derecede çalışması nasıl normal oluyor bilmiyorum ama haklısınızdır.
Dizüstü bilgisayarlar daha yüksek sıcaklıkları görebilmektedir. Hava sirkülasyonu güçlü kasalarda bulunan ekran kartları ile kapalı kutu içinde gibi bir dizüstü bilgisayar karşılaştırılamaz.

Dizüstü bilgisayarlar daha yüksek sıcaklıkları görebilmektedir. Hava sirkülasyonu güçlü kasalarda bulunan ekran kartları ile kapalı kutu içinde gibi bir dizüstü bilgisayar karşılaştırılamaz.
Bende zaten laptoplardan bahsediyorum ? Laptop 1650 nin gpuz ile sıcaklık limitlerine bakarsanız throttle sıcaklığı 75 maksimum sıcaklık ise 90 derecedir. Bu throttle sıcaklığı laptopdan laptopa değişir ama ben ortalama sıcaklığı verdim.

86 fazla diye düşünüyorum. Bende 1650 laptop var ve GPU 83 dereceyken zibilyon tane stutter yaşıyordum. PC'yi temizledim, arkadan hafif eğimli olarak kullanmaya başladım, stutterlar azaldı. 1650Ti'ın max. sıcaklık değeri ne kadar bilmiyorum ama her halükarda düşse iyi olur.

Geri
Yukarı