GTX 1650 ve R5 4600H laptop nasıl hızlandırılır?

Lumbagoooo

Centipat
Yer
Albuquerque
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba, oyun bilgisayarımda bir süreliğine oyun oynamayacağım. Bu yüzden oyunla ilgili ayarları kapatıp bilgisayarın hızlanmasını istiyorum. Mesela laptopu ilk aldığımda şarj 5-6 saat gidiyordu ama internetten NVIDIA Denetim Masası'ndan yüksek performansı seçtikten sonra şarj hemen bitmeye başladı ama artık laptopu eski haline getiremiyorum. Anlatabildim mi, bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim: GTX 1650 ekran kartı yerine AMD ekran kartını seçmek istiyorum. Önerebileceğiniz birkaç ayar var mı hızlandırmak için?

GTX 1650
8 GB RAM
Ryzen 4600H

Son düzenleyen: Moderatör:
Ona bilgisayarın hızlanması denmez. Oyun modu en hızlı, performanslı mod zaten. Tasarruflu mod istiyorsan Turbo Boost kapat, güç tasarrufu moduna çek. Windows 10 ise oyun modunu kapat. AMD kullanmadığım için bilmiyorum ama elbet işlemci grafik ayarı vardır.

Ona bilgisayarın hızlanması denmez. Oyun modu en hızlı, performanslı mod zaten. Tasarruflu mod istiyorsan Turbo Boost kapat, güç tasarrufu moduna çek. Windows 10 ise oyun modunu kapat. AMD kullanmadığım için bilmiyorum ama elbet işlemci grafik ayarı vardır.
Bilgisayarı ilk aldığımda Oyunlar aşırı kasıyordu bende Nvidia denetim masasından Yüksek performansı seçtim. (Yüksek performanstan önce hangi seçenek vardı hatırlamıyorum) Oyunlar iyi fps almaya başladı ama şarj hemen bitiyor. Bilgisayarı ilk aldığım oyunların kastığı zamandaki haline nasıl getirebilirim ?

Bilgisayarı ilk aldığımda Oyunlar aşırı kasıyordu bende Nvidia denetim masasından Yüksek performansı seçtim. (Yüksek performanstan önce hangi seçenek vardı hatırlamıyorum) Oyunlar iyi fps almaya başladı ama şarj hemen bitiyor. Bilgisayarı ilk aldığım oyunların kastığı zamandaki haline nasıl getirebilirim ?
Nvidia denetim masasından ayarları varsayılana döndür diye bir seçenek var ona bas. Birde güç modundan energy star modunu seç. Ha unutmadan eğer win 10 kullanıyorsan pil simgesine tıkla oradan pil tasarufu moduna getir bunu ayrıyeten direk ayarlar bölümündende yapabilirsin sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı