GTX 1650S model tavsiyesi

EGKush

Centipat
Merhabar sosyal ailesi.
1.5 ay kadar önce kendime bilgisayar topladım, o zaman da Sosyal'in faydasını çok görmüştüm, şimdi eski bilgisayarımı kardeşimin kullanabileceği ölçüde parça parça yenileyeceğim çünkü abi olmak bunu gerektirir :)

Öncelikle yükseltilme yapılacak bilgisayarımın özelliklerini yazmak istiyorum;
i5 4660.
MSI 81M-P33.
8 GB skillz Ripjaws 1600 MHz.
Thermaltake versa II 500W (PSU 80+ white sertifikasına sahip, +12V kanalından 432W çıkışı var)
PowerColor R9 285 (ilk değişecek parça)

Kardeşim CS:GO & DotA ve NBA 2K oynuyor, en azından şu anlık bunları oynuyor yani.
İlk yükseltmeyi GPU'dan başlayarak yapmak istiyorum; GTX 1650S almayı düşünüyorum bütçe 1500TL.

Teknobiyotik sitesinde 1400TL'ye şu an Galax 1650S var; Galax ısı ve performans değerleri açısından güvenilir bir marka mıdır? 1500 TL'ye Gigabyte Tek fan mevcut(bu modeli bilişim şirketinde çalışan bi arkadaşım sayesinde 1300TL'ye alabiliyorum; tek fanlı modellere karşı hep bi önyargım var ısınmadan çok çektiğim için ancak 1650S çok ısınan bir model olmadığı için tercih edebilirim), 1550TL'ye Zotac mevcut yine 1550TL bandında MSI Aero ITX mevcut; 1700TL bandına çıktığımda ise MSI Ventus XS modelini alabiliyorum.

Mümkün mertebe 1500'ün üzerine çıkmak istemiyorum ancak sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Kısa vadede performans olarak aralarında çok fark olmaz ancak uzun vadede hem ısı hem performans olarak aynı model için 1400'den 1800'lere çıkmaya gerek var mıdır, ya da üsttekilerden hangisi en iyi tercih olacaktır yorumlarınızı bekliyorum?
GPU aldıktan 1 ay sonra kasa&PSU 1-2 ay sonra da CPU/RAM/MOTHERBOARD eklentisini yapacağım bilgisayara, alınacak CPU R5 3600 veya aldığım zamanki alternatifleri şeklinde olacak.

Ayrıca sarı sitede 670TL'ye GTX 970 gördüm EVGA SC acx 2.0 modeli mimari ofis bilgisayarında workstation olarak kullanıldığını yorulmadığını belirtmiş, bir OCCT testi isterim ancak böyle bir şeye güvenilir mi bilemedim onu da konusu açılmışken sorayım dedim.

Son düzenleme:
Teşekkürler arkadaşlar, anladığım kadarıyla ne olursa olsun tek fan önerilmiyor, zaten benim de önyargılarım vardı, hele ki 1 ay kadar hava akışı neredeyse 0 olan bir kasada kullanılacak. Galax hakkında da ısınma vs gibi bir problem görmedim zaten 1650S düşük güç değerli bir kart, en iyisi hazır indirimdeyken Galax almak olacak sanırım, teşekkürler hepinize
Siparişi verdim, tekrardan teşekkürler hepinize :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı