GTX 1650S sistem oyunlarda görüntü gidiyor

bozkurtkaan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce yeni bilgisayar aldım. Ekran kartım GTX 1650 Super. Görüntüyü VGA to HDMI aparatı aracılığıyla yapıyorum. Ama bazen oyunlarda görüntü kesiliyor ve sonra gelmiyor. Aparat yanmıştı. Yeni aparat aldım. Şimdi tekrar gitti. Ama PC'yi kapatım kabloyu sök tak yaptığımda geri düzeldi. Farklı VGA kablosuyla da denedim sonuç aynı. Ve önceden ekranım 1920X1080 desteklerken artık 1280X1024'e kadar çıkartabiliyorum. Driverları silip tekrar yükledim sonuç hala aynı. Yardımınıza ihtiyacım var.

televizyon duvara monteli denemeye calısacagım. Eğer yazılımsalsa garantiye mi yollamam gerekir
Bi deneyim sorun çözülürse dönüştürücünüzde sorun var. Düzelmezse bi servisi arayıp görüşebilirsiniz onlar yardımcı olacaklardır size ama mutlaka denemeniz gerekli HDMI Kablosuyla hocam

Sanırım düzelme olmadı sorunun tamamen yazılımsal olmadığını anlayabilmek için HDMI Kablosuyla TV'ye bağlama imkanınız var mı acaba ?
Monitörü leptoba bağladım çözünürlük ayarları arttı. Daha yüksek çözünürlük kullanabilmeye başladım. Lakin zaten ben bu kasamdada 2 saat öncesine kadar kullanabiliyordum

Monitörü leptoba bağladım çözünürlük ayarları arttı. Daha yüksek çözünürlük kullanabilmeye başladım. Lakin zaten ben bu kasamdada 2 saat öncesine kadar kullanabiliyordum
Tamamdır sorun bilgisayarın donanımında yada yazılımsal bir sorun değil kaliteli bir dönüştürücü alırsanız sorununuz düzelicektir. Bunları yapmamızın sebebi tamamen yazılımda veya donanımda bir arıza olup olmadığını görmemizdi.Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim

Tamamdır sorun bilgisayarın donanımında yada yazılımsal bir sorun değil kaliteli bir dönüştürücü alırsanız sorununuz düzelicektir. Bunları yapmamızın sebebi tamamen yazılımda veya donanımda bir arıza olup olmadığını görmemizdi.Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim
Dönüştürücü gayet kaliteli kafama tak etti gittim arkadaştan vga kablo aldım. VEE SONUÇ 1920x1080 verdi. Benim kablom önceden 1920x1080 veriyordu neden desteğini kesmiş olabilir

Dönüştürücü gayet kaliteli kafama tak etti gittim arkadaştan vga kablo aldım. VEE SONUÇ 1920x1080 verdi. Benim kablom önceden 1920x1080 veriyordu neden desteğini kesmiş olabilir
ne kadar süredir kullandığınızı bilmiyorum hocam ama genellikle uzun bir süre kullanımlarda yıpranma payı oluyor kablolarda ama yeni bir kablo ve hemen kesti derseniz kablonuzun zaten hatalı bir üretim olmuş olabilir bunlara dikkat etmek gerek maalesef çok basit arızalar çok uğraşlar hatta servise kadar gidebiliyor ve sonunda bir kablo ile çözülebiliyor :)
Hayırlı olsun yeni bilgisayarınız bu arada güle güle kullanın :)

ne kadar süredir kullandığınızı bilmiyorum hocam ama genellikle uzun bir süre kullanımlarda yıpranma payı oluyor kablolarda ama yeni bir kablo ve hemen kesti derseniz kablonuzun zaten hatalı bir üretim olmuş olabilir bunlara dikkat etmek gerek maalesef çok basit arızalar çok uğraşlar hatta servise kadar gidebiliyor ve sonunda bir kablo ile çözülebiliyor :)
Hayırlı olsun yeni bilgisayarınız bu arada güle güle kullanın :)
teşekürler yardımlarınız için baya ugrastirdim sizi kusura bakmayın

Yeni konular

Geri
Yukarı