GTX 1660 Control'de RTX açılabilmesi

Bütçe
ekran kartı

cosama

Hectopat
Arkadaşlar bu kart RTX değil fakat Control oyununda RTX açabildim ve FPS 60'dan 30 düştü RTX açınca. Sizce normal midir yoksa ben mi bilmiyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal hocam.
Ray Tracing çekirdekleri olmadığı için ayriyeten böyle olması çok doğal.
Zaten NVIDIA 1060 üstü GTX kartlarda RTX açtırıyor ki Kart'tan bunalıp RTX serisine geç :D.

GTX1660 kartlarında zaten RT açılabiliyor. Ancak onun için tasarlanmadığından yeterince performans vermiyor. Pek gerekli bir özellik değil o yüzden.

RTX, Nvidia'nın markası.
RT ise bir grafik teknolojisi, ikisini karıştırmayın. RTX değil RT açmış oluyorsunuz.

GTX1660 kartlarında zaten RT açılabiliyor. Ancak onun için tasarlanmadığından yeterince performans vermiyor. Pek gerekli bir özellik değil o yüzden.

RTX, NVIDIA'nın markası.
RT ise bir grafik teknolojisi, ikisini karıştırmayın. RTX değil RT açmış oluyorsunuz.

Pardon hocam biliyordumda yanlış yazmışım.

RTX, NVIDIA'nın markası.

Kusura bakmayın hocam bir an Ray Tracing olduğunu unutmuşum :D.

GTX 1650'de var mı?

Konuyu birazcık araştırdım ve 1060 6 GB, 1660, 1660 Super, 1660 Ti, 1070, 1070 Ti, 1080, 1080 Ti kartlarda olduğunu gördüm yani galiba 1650 için açılamıyor.

Normal hocam.
Ray Tracing çekirdekleri olmadığı için ayriyeten böyle olması çok doğal.
Zaten NVIDIA 1060 üstü GTX kartlarda RTX açtırıyor ki Kart'tan bunalıp RTX serisine geç :D.

Hocam 1660'ı yeni aldık 3, 4 sene götürsün geçeriz RTX kartlara :D .

Yeni konular

Geri
Yukarı