GTX 1660 ekran kartı oyunlarda 85 derece sıcaklığa ulaşıyor

Jagow

Decapat
Daha fazla  
ASUS TUF GTX 1660 ekran kartım var, bazı oyunlarda anlamadığım şekilde 80 ve 85 derece arasına çıkıyor. bu sorun neden oluyor?

ASUS TUF GTX 1660 ekran kartım var, bazı oyunlarda anlamadığım şekilde 80 ve 85 derece arasına çıkıyor. Bu sorun neden oluyor?

Ekran kartınız ısınıyor bir sorun göremiyorum biraz olsun soğutmak istiyor sanız ekran kartı macunu değişimi diye bir şey duymuştum onu deneyebilirsiniz.

İlk üretim çöp TUF serisinden olma ihtimali yüksek. Bir bak yanına bakır boruları var mı?

İlk seriler şöyleydi çünkü ve soğutmak imkansız.

ACA5E057A0BC869AF8AF2F08ABA97E13.jpg

Merhaba,

Ekran kartınızı kaç yıldır kullanıyorsunuz? Kasanızdaki hava akışı ne durumda?

5 yıldır kullanıyorum ama ilk aldığım zamanlarda yine böyleydi bazı oyunlarda yüksek sıcaklık oluyordu kasa hava akışı dediğiniz şey önde 3 fan arkada 1 tane fan var yanlış anlamadıysam.

Termal macunu degistirmeniz lazım olabilir.

Kasayı ilk aldığım zamanlardada aynıydı macunla alakası olmayabilir.

Bende ASUS'un TUF serisi 1660 Super ekran kartı var, termal macun sürmeden önce 80-85 derecelere çıkıyordu grafik çipinin üstündeki termal macunu değiştirince en fazla 69-70 derece oldu kaldı termal macunu öneririm ama sağlam olanını.

5 yıldır kullanıyorum ama ilk aldığım zamanlarda yine böyleydi bazı oyunlarda yüksek sıcaklık oluyordu kasa hava akışı dediğiniz şey önde 3 fan arkada 1 tane fan var yanlış anlamadıysam.

Kasayı ilk aldığım zamanlardada aynıydı macunla alakası olmayabilir.

Kasanızın ismi ne ve artık ekran kartı macunu tarihi eser olmuş macunla alakalı.

İlk üretim çöp TUF serisinden olma ihtimali yüksek. Bir bak yanına bakır boruları var mı?

İlk seriler şöyleydi çünkü ve soğutmak imkansız.

Eki Görüntüle 2047005

Galiba benim kartımda bu kart bunu soğutmanın bir yolu yok mu çünkü sadece bazı oyunlarda böyle oluyor.

Kasanızın ismi ne ve artık ekran kartı macunu tarihi eser olmuş macunla alakalı.

Rampage X-horse 650W 80 Plus Bronze 4x120mm Rainbow fan USB 3.0 MidT ATX kasa kasa ismi bu​

Galiba benim kartımda bu kart bunu soğutmanın bir yolu yok mu çünkü sadece bazı oyunlarda böyle oluyor.

Undervolt dışında yok. En kaliteli macunu da sürsen şu halinden 1-2 derece düşer maksimum.

Bunlar hatalı üretim kartlar, ASUS resmen ilk çıktığında alanlara kazık attı TUF serisiyle. 1 sene sonra tüm 1660, 1660 Super, 2060, 5600 XT TUF kartları yenilenmişti bakır borulu soğutma eklenerek.

Geri
Yukarı