Alpha Frozen

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce bir sistem satın aldım ve aldığım günden beri oyunlarda anlık takılmalar (FPS drop) yaşıyorum. Çok araştırdım ama ne yaparsam yapayım bir çözüm yolu bulamadım, son çara konuyu buraya açmak oldu. Yardımcı olursanız çok ama çok mutlu olurum.
Not: Ekran kartı driverım, BIOS'um güncel. Sıcaklık değerlerimde de bir sorun yok gibi GPU'umu strest testine soktum ve en fazla 71 dereceye çıktı 1 saatlik test sonucunda. İşlemcim de Max 70-72 oluyor PUBG gibi oyunlarda.

Sistem:
  • Anakart: MSI B450 GAMING Plus
  • İşlemci: Ryzen 5 2600 (stok soğutucu)
  • Ekran kartı: MSI GTX 1660 Gaming X
  • RAM: Corsair LPX 2X8 (16 GB) 3000 MHz DDR4
  • SSD: Gigabyte 480 GB UD serisi
  • Güç Kaynağı: Cooler Master MasterWatt Lite 600W 80+
  • Kasa: Cooler Master Masterbox K500L

Keşke biriniz bana yakın olsa da bütün bilgisayarımı elden geçirse :D Neyse çok şükür ki aşırı büyütülecek şeyler değil. Daha büyük sorunlar yaşayanlar var. Şükredelim halimize :D
Aslında evin elektriği sıkıntılı ondan mı ki :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala SSD'den texture yüklerken gerçekleştiğini savunuyorum anlık FPS düşüşlerinizin, çünkü sürekli gerçekleşen bir olay değil, sadece Windows arka planda işlemler yürütürken vs. gerçekleşiyor olabilir.

Hala SSD'den texture yüklerken gerçekleştiğini savunuyorum anlık FPS düşüşlerinizin, çünkü sürekli gerçekleşen bir olay değil, sadece Windows arka planda işlemler yürütürken vs. gerçekleşiyor olabilir.

Yani SSD sıkıntılı mı diyorsunuz yoksa extradan bir HDD mi kullanın diyorsunuz? Bu arada yaptığım testlerin sonuçlarını atabilirim temiz çıktı ama userbenchmark'ta yaptığım testte SSD hatalı gözüküyordu.

Yani SSD sıkıntılı mı diyorsunuz yoksa extradan bir HDD mi kullanın diyorsunuz? Bu arada yaptığım testlerin sonuçlarını atabilirim temiz çıktı ama userbenchmark'ta yaptığım testte SSD hatalı gözüküyordu

SSD sıkıntılı demiyorum, çünkü ne kadar kullanıldığını görmedim. SATA3 bant genişliğini tamamen dolduruyorsanız oyun sırasında böyle anlık düşüşler yaşanabilir. Ne kadar "hatalı" gözüküyordu userbenchmarkta? Linkini atar mısınız? SSD ile ilgili herhangi bir Benchmark veya Benchmark'ların herhangi birinde SSD ile ilgili bir bilgi paylaşmadınız o yüzden kesin bir şey diyemiyorum, ama olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı