GTX 1660 Super sıcaklık dereceleri normal mi?

rockndoll

Hectopat
GPU sıcaklığı sistem yük altında olmadığı zaman 45-55 derece fakat 5 saat oyun oynasam da 45-55 derece bu değerler normal mi?

GPU: Gigabyte GTX 1660 Super.
CPU: R5 2600.
RAM: 16 GB.
Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta.

Sistem boşta iken:

indir.png

Son düzenleme:
Boşta 45-55 biraz fazla geldi de 5 saat oyunda 45-55 garip. Oynadığın oyunlar ekran kartını yormayacak oyunlar mı? Çünkü boşta kullanım için fazla olsa da oyunda iyi görünüyor. GPU için yükte 60-75 derecelere çıkması normal diye biliyorum. Daha serin çalışırsa daha iyi tabi.

Çift fanlı olan modeli mi aldınız acaba?
Evet çift fanlı
Boşta 45-55 biraz fazla geldi de 5 saat oyunda 45-55 garip. Oynadığın oyunlar ekran kartını yormayacak oyunlar mı? Çünkü boşta kullanım için fazla olsa da oyunda iyi görünüyor. GPU için yükte 60-75 derecelere çıkması normal diye biliyorum. Daha serin çalışırsa daha iyi tabi.
Medium-high ayarlarda apex oynuyorum mesela.

Yani boşta 45-55 bana biraz fazla geldi ama yükteyken sıcaklık güzel görünüyor. Onun dışında dediğim gibi 75 derecelere hatta 80 olana kadar normal. Daha da az ısınsın diyorsan yine MSI Afterburner üzerinden voltajı biraz düşürebilirsin (-131mV yaptığımdan beri bazı oyunlarda 10 derece kadar fark etti.) veya ayarlardan bir fan profili oluşturursan biraz fark edecektir.

GPU sıcaklığı sistem yük altında olmadığı zaman 45-55 derece fakat 5 saat oyun oynasam da 45-55 derece bu değerler normal mi?

GPU: Gigabyte GTX 1660 Super.
CPU: R5 2600.
RAM: 16 GB.
Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta.

Sistem boşta iken:

Eki Görüntüle 542677
Normal, muhtemelen kart belli bır sıcaklığın altında fanı devreye sokmuyordur,5 saat oyunda fan aktif iken o sıcaklık çok iyi hatta bence

Yani boşta 45-55 bana biraz fazla geldi ama yükteyken sıcaklık güzel görünüyor. Onun dışında dediğim gibi 75 derecelere hatta 80 olana kadar normal. Daha da az ısınsın diyorsan yine MSI Afterburner üzerinden voltajı biraz düşürebilirsin (-131MV yaptığımdan beri bazı oyunlarda 10 derece kadar fark etti.) veya ayarlardan bir fan profili oluşturursan biraz fark edecektir.

Benim de boştaki sıcaklığa kafam takıldı birkaç gündür.

Normal, muhtemelen kart belli bır sıcaklığın altında fanı devreye sokmuyordur, 5 saat oyunda fan aktif iken o sıcaklık çok iyi hatta bence.

Evet 51 dereceden sonra falan 47-48 dereceye kadar soğutuyor sonra tekrar yükseliyor sıcaklık. Şu an tek sıkıntım boştaki sıcaklık normal mi?

Benim de boştaki sıcaklığa kafam takıldı birkaç gündür.

Evet 51 dereceden sonra falan 47-48 dereceye kadar soğutuyor sonra tekrar yükseliyor sıcaklık. Şu an tek sıkıntım boştaki sıcaklık normal mi?
50 dereceden sonra çalışıyor fanlar o zaman normal diyebiliriz.Bende de galaxın 1660 s modeli var 40-45 arası boşta,ama saatlerce oyunda 65 in üstünü görmedim

Geri
Yukarı