GTX 1660 Super ve Ryzen 5 3500X sistem ısınma sorunu

KALE17

Centipat
Bilgisayarı alalı 1 gün oldu. CS:GO orta grafikte ayarlarda CPU 65-70, ekran kartı 68-76 arasında ısınma oluyor ve ilk oyunumda bu dereceler normal mi? Yoksa ben mi paranoya yapıyorum? Düşük grafikli oyunlar daha yüksek grafikli oyunlarda denemedim bilgisayarı. Yardımcı olabilecek var mı?

IMG_20200511_190425.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı alalı 1 gün oldu. CS:GO orta grafikte ayarlarda CPU 65-70, ekran kartı 68-76 arasında ısınma oluyor ve ilk oyunumda bu dereceler normal mi? Yoksa ben mi paranoya yapıyorum? Düşük grafikli oyunlar daha yüksek grafikli oyunlarda denemedim bilgisayarı. Yardımcı olabilecek var mı?

Eki Görüntüle 571160

Yaza girdik artık sıcaklıkların artması normal kasan hava alan yüksek bir yerde dursun. Tozlanmışsa temizle yeterli.

Değerler çok abartılacak kadar değil, lakin kasanın önü mesh değil bu çok etkiliyor ayrıca kasanın önünde fan var mı? Var ise ön paneli çıkarın bir rahat hava alsın o şekilde değerleri kontrol edin tekrar, bir de malum havalar ısındı benim de ekran kartım 67 68 derecelerden 75'lere çıkmaya basladı son günlerde.

Hocam anlıyorum kasa önüne fan derken bu işlemi kendim yapabilir miyim? Ne tür bir fan almam lazım? Max kaç seviyeye çıkarsa bu bilgisayar için sıkıntılı bir durum yaratır acaba?

Hocam anlıyorum kasa önüne fan derken bu işlemi kendim yapabilir miyim? Ne tür bir fan almam lazım? Max kaç seviyeye çıkarsa bu bilgisayar için sıkıntılı bir durum yaratır acaba?
Fan takma işlemini bilgisayarı aldıgınız yerde veya herhangi bir teknoloji mağazasında yaptırabilirsiniz.(Teknosa hariç)
Siz götürün onlar gerekli işlemleri uygularlar. Profesyonel birisinin elinin değmesi daha sağlıklı olur.

Eki Görüntüle 571160

CPU Boost kapa BIOS'tan 15 derece fark etcek 4 5FPS bir kaybın olur
Değerler çok abartılacak kadar değil, lakin kasanın önü mesh değil bu çok etkiliyor ayrıca kasanın önünde fan var mı? Var ise ön paneli çıkarın bir rahat hava alsın o şekilde değerleri kontrol edin tekrar, bir de malum havalar ısındı benim de ekran kartım 67 68 derecelerden 75'lere çıkmaya basladı son günlerde.
kasa önünü açın çok doğru tespit mesh ızgara olmadığı sürece yeterli havayı çekemiyor kasa malesef
bunu alabilirsiniz bi nebze tozlanmayıda azaltmış olursun ön tarafıda kapamış olursunuz eğer ısınmaları takıyosanız cpu boost u biostan kapatın 4 5 fps kaybı yaşarsınız ama 15 20 derece yük altında azalma görülür sıcaklıkta bizzat test ettim

Geri
Yukarı