GTX 1660 Ti Sistem GTA 5 Düşük FPS Sorunu

Enes d

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5'de normalde bayağı FPS almam gerek, ancak FPS'ler çok düşük.

PC özellikleri: R5 2600, MSI GTX 1660 Ti Armor OC 16 RAM.

Dosya Ekleri

• 16021729801088637517137450810847.jpg
    16021729801088637517137450810847.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 159
Son düzenleyen: Moderatör:
Yani sadece 77 FPS gözüküyor resimde. Haritanın belirli yerlerinde FPS yükselebilir, belirli yerlerinde düşebilir bu bütün GPU'larda böyledir. Zaten GTA V optimizasyonu rezil bir oyun, özellikle online çok kötü. Ryzen 5 2600, GTA V için tekli oyuncuda oynanılabilir bir FPS veriyor ancak online için kuvvetli değil o kadar.

Yeni bir NVIDIA güncellemesi geldi. Öncelikle kurmadıysanız onu kurun. Sonra Grass Quality ayarı Ultra'da falansa High'a alın, en iyi ekran kartları bile GTA V'in Grass Quality ayarında zorlanıyor. Onun dışında normal gibi gözüküyor ama sadece 77 FPS değeri yetmez, hiç olmazsa bir video veya ortalama FPS değeri gerekiyor. Nerede 50'ye düşüyor, nerede yükseliyor veya ortalamalar nasıl seyrediyor vs.

Normal.

Bir sorum var kasa modeliniz nedir?
Thermalmake v200
Yani sadece 77 FPS gözüküyor resimde. Haritanın belirli yerlerinde FPS yükselebilir, belirli yerlerinde düşebilir bu bütün GPU'larda böyledir. Zaten GTA V optimizasyonu rezil bir oyun, özellikle online çok kötü. Ryzen 5 2600, GTA V için tekli oyuncuda oynanılabilir bir FPS veriyor ancak online için kuvvetli değil o kadar.

Yeni bir NVIDIA güncellemesi geldi. Öncelikle kurmadıysanız onu kurun. Sonra Grass Quality'yi Ultra'da falansa High'a alın, en iyi ekran kartları bile GTA V'in Grass Quality ayarında zorlanıyor. Onun dışında normal gibi gözüküyor ama sadece 77 FPS değeri yetmez, hiç olmazsa bir video veya ortalama FPS değeri gerekiyor. Nerede 50'ye düşüyor, nerede yükseliyor veya ortalamalar nasıl seyrediyor vs.
Burası zaten kapalı alan çektigim yer fps yüksek olması gerek ama düsük

Ben çoğu ayar yüksekte kenar yumuşatma falan da açıkken 120 falan alıyorum.
Single playerda

@Enes d
Hocam ilk olarak Grass Quality'i High yap derim, yüksek olmasının anlamı yok bizim kartlarda. Optimizasyon sıkıntısı olduğu için iyice darlıyor kartı.

Sonra bir de Advanced Graphics'i çekip gönderir misin onlarda neler açık bakalım.

Son olarak da GTA V'de bir Benchmark var oyunun kendi aracı. Onu yapıp sonuçları söyler misin?

@Enes d
Hocam ilk olarak Grass Quality'i High yap derim, yüksek olmasının anlamı yok bizim kartlarda. Optimizasyon sıkıntısı olduğu için iyice darlıyor kartı.

Sonra bir de Advanced Graphics'i çekip gönderir misin onlarda neler açık bakalım.

Son olarak da GTA V'de bir Benchmark var oyunun kendi aracı. Onu yapıp sonuçları söyler misin?

Dosya Ekleri

• 16021749466223512006559931714331.jpg
    16021749466223512006559931714331.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 80
Advanced kısmı ne kadar etkiler bilemiyorum ben genelde kapatıyorum veya kafama göre açıyorum ama bence asıl etkileyen ayarlar MSAA ve Grass Quality. MSAA 4x yapmayı ben de isterdim ama 2x yapınca daha iyi performans alıyorum, sizin ayarlarınıza benzer ve 4x MSAA ile yapılmış testlere bakacak olursanız benzer FPS'leri aldığınızı göreceksiniz. Hele Grass Quality High'dan yüksekse, dağlarda, çayırda çimende ciddi FPS düşmeleri yaşarsınız.

1660 Super ve 1660 Ti gibi kartlar 1080p için oldukça yeterli ve cazip olsa da GTA V'i yüksek FPS'te açmak istiyorsak bazı şeyleri kısmamız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı