GTX 1660 Ti sistem RDR2'de 80 dereceye çıkıyor

• Konuyu başlatan Gko
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 863

Gko

Centipat
Daha fazla  
RAM
corsair vengeance 8gb 3000mhz
Ekran kartı
GTX 1660TI MSI VENTUS
Anakart
B450 PRO VDH PLUS
İşlemci
R5 2600x
Ekran kartı MSI 1660 Ti Ventus XS.
Kasa Corsair Spec-Delta.
İşlemci R5 2600X.
Yüksek ayarlarda oyuna girip 10-20 oynayınca 80 ve daha üstüne çıkıyor. İşlemci 45 dereceyi geçmiyor. Ekran kartı soğusun diye alt tarafa egzoz fanı da ekledim ve termal mağcunu değiştirdim ilk gün ısınmadı ama sonraki günler eski sıcaklığına geri döndü.

God of War'da da 80 sabitti.
GTA 5 Online ultrada 70'i geçmiyor.

Kullandığınız termal macun neydi? Tam yükteki sıcaklığı biraz yüksek görünüyor. MSI Afterburner ile voltaj düşürmeyi deneyebilirsiniz.

80 derece ekran kartı için kabul edilebilir bir sıcaklık. Yüksek sıcaklıklar istemiyorsanız kasa havalandırmanızı güçlendirmekle birlikte FPS sabitlemeniz de büyük katkı sağlayacaktır.

Kullandığınız termal macun neydi? Tam yükteki sıcaklığı biraz yüksek görünüyor. MSI Afterburner ile voltaj düşürmeyi deneyebilirsiniz.
"cooler master v1 ic value" kullandım voltaj düşürmek performans kayıplarına neden olur mu işlemcilerdeki undervolt yapınca performans kaybı olmuyor ama ekran kartında olur mu?

Kasanın önündeki paneli söküp denemenizi tavsiye ederim ona göre bir cevap yazabiliriz.
deneyeyim hocam

Ekran kartının giriş seviyesi soğutmaya sahip olması, kasa havalandırmasının kötü oluşu, havaların sıcak olması ve karta çok yüklenen oyunlar olmaları sebebiyle 80 derece normal geldi. Arkadaşların önerilerini dene.

Voltaj düşürmek performans kayıplarına neden olur mu, işlemcilerde UV yapınca performans kaybı olmuyor ama ekran kartında olur mu?
Bilinçli bir şekilde yaparsanız sıkıntı olacağını sanmam. Overclock, UV vs. deneme yanılma işi. Deneyerek, test ederek bulmanız lazım en optimum değerleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı