GTX 1660 Ti sistemde FPS düşüyor

Arda Arik

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben Excalibur G900 kullanıyorum ve bilgisayarım gayet güçlü ama bazen LoL gibi düşük sistem gerektiren oyunlarda düşük FPS vermeye başlıyor. Bilgisayar özelliklerini aşağıya yazacağım. Oradan bakıp bana sorunun ne olabileceğini söyleyebilir misiniz? Bir de soğutmada bir sıkıntı yok. Bilgisayarı iyi bir şekilde soğutabiliyorum.

Bilgisayar özellikleri:
  • Ekran kartı: GTX 1660 Ti.
  • İşlemci: i7-1075H.
  • RAM: 16 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben Excalibur G900 kullanıyorum ve bilgisayarım gayet güçlü ama bazen LoL gibi düşük sistem gerektiren oyunlarda düşük FPS vermeye başlıyor. Bilgisayar özelliklerini aşağıya yazacağım. Oradan bakıp bana sorunun ne olabileceğini söyleyebilir misiniz? Bir de soğutmada bir sıkıntı yok. Bilgisayarı iyi bir şekilde soğutabiliyorum.

Bilgisayar özellikleri:
  • Ekran kartı: GTX 1660 Ti.
  • İşlemci: i7-1075H.
  • RAM: 16 GB.
10750H'dir o 1075H olsa duramazsın.
Grafikleri yükseğe çekmeyi deneyin.

Isınma sorunu olan bir seri Excalibur serisi. Sıcaklık değerlerinizi MSI Afterburner ile bakıp buraya paylaşın. Isınma FPS düşüşüne neden olur.

MSI Afterburner ile oyun içi değerleri görsel olarak paylaş, durumun ne olduğuna bakalım. LoL harici daha yüksek sistem gereksinimi duyan oyunlarda da sıkıntı var mı?

Dosya Ekleri

• afterburner.png
    afterburner.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
MSI Afterburner ile oyun içi değerleri görsel olarak paylaş, durumun ne olduğuna bakalım. LoL harici daha yüksek sistem gereksinimi duyan oyunlarda da sıkıntı var mı?

Hayır Forza, Overwatch vs. gibi yüksek sistem gerektiren oyunlarda sıkıntı yok onlar düzgün bir şekilde çalışıyor fakat böyle minecarft, LoL gibi oyunlarda sıkıntı çıkarıyor bazen ama sürekli değil.
lolfps..png

Prize takılı olduğundan veya NVIDIA kartına ayarlı olduğundan emin misin?

İkisinden de eminim.

Hayır Forza, Overwatch vs. gibi yüksek sistem gerektiren oyunlarda sıkıntı yok onlar düzgün bir şekilde çalışıyor fakat böyle minecarft, LoL gibi oyunlarda sıkıntı çıkarıyor bazen ama sürekli değil.Eki Görüntüle 985584

İkisinden de eminim.
CPU kullanımını da ekleyin o da önemli.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı