GTX 1660S sisteme yükseltme önerisi

Kleynx

Hectopat
Daha fazla  
Şu anki sistemimi RTX4060 ve Ryzen 5 5600 şeklinde yükseltmek istiyorum fakat herhangi bir sorun olur mu bilmiyorum(uyumsuzluk vesaire).ya da sistemle ilgili başka önerileriniz varsa açığım. Cevaplarınızı bekliyorum, herkese iyi günler.

Şu anki sistemim:
Ryzen 5 3600.
GTX 1660S.
ASUS TUF B450 Pro Gaming.
Corsair Vengeance 3000 MHz 8x2 GB RAM.
Kingston A400 SSDNow 480 GB.
Seagate 2TB Barracuda HDD.
Corsair Carbide Spec-Delta 650W.

5600 yükseltmesi iyi olur da 4060 konusunda emin değilim. En azından 4060 Ti ya da 7700 XT ayarında kas gücüne sahip bir karta bakmak daha ideal bir yükseltme olur 1660 Super üzerine.

Bir de depolama birimlerin ideal değil. Elindeki SSD oldukça eski ve kalitesiz bir model, HDD ise yeni nesil oyunlarda çok ağır. M.2 slotuna 1 TB NVMe takılabilir.

Şu anki sistemimi RTX4060 ve Ryzen 5 5600 şeklinde yükseltmek istiyorum fakat herhangi bir sorun olur mu bilmiyorum(uyumsuzluk vesaire).ya da sistemle ilgili başka önerileriniz varsa açığım. Cevaplarınızı bekliyorum, herkese iyi günler.

Şu anki sistemim:
Ryzen 5 3600.
GTX 1660S.
ASUS TUF B450 Pro Gaming.
Corsair Vengeance 3000 MHz 8x2 GB RAM.
Kingston A400 SSDNow 480 GB.
Seagate 2TB Barracuda HDD.
Corsair Carbide Spec-Delta 650W.

6700XT al.

5600 yükseltmesi iyi olur da 4060 konusunda emin değilim. En azından 4060 Ti'ya da 7700 XT ayarında kas gücüne sahip bir karta bakmak daha ideal bir yükseltme olur 1660 Super üzerine.

Bir de depolama birimlerin ideal değil. Elindeki SSD oldukça eski ve kalitesiz bir model, HDD ise yeni nesil oyunlarda çok ağır. M.2 slotuna 1 TB NVMe takılabilir.

Bütçem yeterse 4060 Ti bakmaya çalışacağım o zaman. SSD tarafını hiç düşünmemiştim aslında ama onu da en kısa sürede değiştireceğim, teşekkür ederim.

Bu zamana kadar hep nvidia kullandım memnunum da açıkçası.O yüzden amd düşünmüyorum ama yine de sağolun.

4060 Ti için bu marka ve fiyat iyi midir yoksa başka marka önerir misiniz?
Bir de 2K monitör alsam sistem yeterli olur mu?

Son düzenleme:
Bütçem yeterse 4060 Ti bakmaya çalışacağım o zaman. SSD tarafını hiç düşünmemiştim aslında ama onu da en kısa sürede değiştireceğim, teşekkür ederim.

Bu zamana kadar hep NVIDIA kullandım memnunum da açıkçası. O yüzden AMD düşünmüyorum ama yine de sağ olun.

Galax 4060 Ti alın buna fazladan vermenize değmez. 2K için zayıf kalır.

Fiyatları çok saçmalamış, zaten ilk mesajımda Windforce modelleri çöptür diye belirtmiştim. Colorful iGame al daha iyi şundan.

Yalnız 4060 Ti kulanmış birisi olarak bu kartın 13K'dan fazlasını hak ettiğini düşünmüyorum günümüzde. 15-16K verilecek alet değil. Şöyle bir kart varken sırf AMD diye göz ardı edilemez.

Geri
Yukarı